Vladimír Valovič, 32-ročný Handlovčan, sa môže pochváliť spoluprácou s takými menami ako je Steven Spielberg, Rob Marshall či Alfons Cuarón. Vďaka spolupráci na filme Gravity, z dielne Cuaróna, si vyslúžil aj sošku Oscara ako jeden z tímu ľudí, ktorí vytvorili pre film vizuálne efekty.

Krátko na to, ako sa táto správa objavila, kontaktovali úspešného Slováka aj domáce médiá. Krátky rozhovor poskytol aj pre Rannú show Zoo rádia Europa 2. A vďaka moderátorovi Matúšovi Krnčokovi aj niečo, čo možno ani neplánoval.

Najskôr odpovedal len klasické otázky, ako sa dostal až k Oscarovi a aký je pocit byť členom tímu, ktorý takto ocenia.

"Prišlo to postupne, tá cesta bola dosť dlhá. Prišlo to po reklamách, rôznych malých filmoch, televíznych filmoch. Je to príjemný pocit, určite," opísal pár slovami svoju kariéru, po akej určite sníva nejeden mladý chalan.

Aj on potvrdil, že sa mu splnil jeho detský sen: "Nikdy som ani nedúfal v niečo takéto, lebo na Slovensku také možnosti nikdy neboli. Iba robiť nejaké reklamy, ale toto určite nie. Kreslil som si komiksy asi od piatich, od šiestich rokov..." ukázal, kam až siahajú jeho začiatky.

"A potom ešte graffitti svojho času!" bonzol naňho Krnčok niečo zo spoločnej "kriminálnej minulosti".

Vlado prezradil aj pár zaujímavostí z toho, na čom práve robí. Podľa jeho slov ide o jeden z Marvelových komiksov Guardians Of The Galaxy. Sám priznal, že je to projekt, na ktorom odviedol zatiaľ najviac práce. Ktovie, možno mu aj tento prinesie ďalšiu cennú sošku.

Nezanevrel však úplne ani na Slovensko. "Mali byť aj nejaké videoklipy pre Slovensko, ale zatiaľ nie sú," opísal situáciu. No napriek tomu určite nemá o prácu núdzu, keďže odmietol podieľať sa na najnovšom filmovom spracovaní Draculu.