Bezprostredne po skončení stretnutia ministrov vyrukoval v utorok šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák ešte v lietadle so svojou predstavou, ako ďalej. Na južnej hranici s Maďarskom postavíme navádzaciu bariéru! Okrem iného vyhlásil: „Nepríde sem ani jeden utečenec, to vám garantujem!“

Takto by to onedlho malo vyzerať na hraniciach medzi Slovenskom a Maďarskom.
Zdroj: Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

Takto by to onedlho malo vyzerať na hraniciach medzi Slovenskom a Maďarskom.
FOTO: Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

Video, ktoré nám Kaliňák predviedol bezprostredne po ukončení utorkového rokovania v Bruseli v lietadle smerujúcom na Slovensko:

Premiér Fico rieši situáciu rázne: Slovensko dá povinné kvóty na súd

Kaliňák tiež spomenul, že bude robiť všetko preto, aby sme žiadnych utečencov nasilu prijať nemuseli. „Ak to bude vec legislatívy, podáme aj žalobu,“ dodal minister.


Výplňou bariéry bude zemina alebo piesok. Malo by to byť efektívnejšie ako plot, ktorý postavili Maďari, a o polovicu lacnejšie.
ZDROJ: wikipedia

Naše ministerstvo hodlá ochrániť hranice všetkými možnými spôsobmi a využije na to vojenskú technológiu, ktorú používa aj americká armáda pre ochranu svojich vojenských základní.


Pôvodne bola táto bariéra vyvinutá na ochranu vojenských základní. Mala by byť neprekonateľná, ako sme sa dozvedeli priamo od ministra.
ZDROJ: wikipedia

Hesco bastion, ako sa navádzacia bariéra nazýva, je vojenská technológia, ktorá môže slúžiť aj ako protizáplavové opatrenie a dokáže dokonale ochrániť aj pred explozívnymi zbraňami. Použili ju už vo vojnových oblastiach, ako je Irak či Afganistan. 

Chcete vedieť, kde bude bariéra stáť, aká bude dlhá a načo presne bude slúžiť? Viac si o nej spolu s oficiálnym stanoviskom Ministerstva vnútra SR prečítate už vo štvrtkovom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ!