Bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár mal podľa našich informácií dnes popoludní dopravnú nehodu v blízkosti Pezinka.

Hovorca krajského riaditeľstva v Bratislave Michal Szeiff nám potvrdil informáciu o nehode. Auto poškodeného podľa hovorcu skončilo mimo cesty.

Podľa nášho zdroja má Čižnár zranenú tvár, no s okolím bez problémov komunikuje. Čižnár skončil na úrade generálnej prokuratúry koncom októbra minulého roku. 

Zásah záchranárov na mieste nehody, ktorí pomáhali zranenému mužovi, potvrdilo aj operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby. "Mal tržnú ranu na hlave, po ošetrení ho transportovali do jednej z bratislavských nemocníc," uviedli záchranári.

Dopravnú nehodu potvrdili aj bratislavskí policajti na sociálnej sieti. "Dnes krátko po 16.00 h sme prijali na linke 158 z linky 112 oznámenie o udalosti v cestnej premávke, ku ktorej došlo v blízkosti Pezinskej baby," píše polícia.

"Podľa doterajších informácii vozidlo zn. Audi A8 na štátnej ceste II/503 medzi Pezinkom a Pezinskou babou v blízkosti kameňolomu, zišlo mimo vozovky a prevrátilo sa. Vo vozidle sa nachádzal vodič, ktorý bol prevezený k ošetreniu privolanou záchrannou službou do jednej z bratislavských nemocníc," uviedla polícia a doplnila, že k zraneniu iných osôb nedošlo a prítomnosť alkohol v dychu vodiča bola na mieste vylúčená. Celý status polície nájdete v GALÉRII >>>

FOTOGRAFIE Z MIESTA NEHODY NÁJDETE V GALÉRII >>>

Čižnár sa vzdal funkcie generálneho prokurátora k 28. októbru 2020. Sedemročné funkčné obdobie mu síce skončilo 17. júla 2020, ale podľa zákona mohol stáť na čele generálnej prokuratúry, kým nepríde nový šéf prokurátorov. Čižnár pár dní po uplynutí funkčného obdobia požiadal prezidentku SR Zuzanu Čaputovú o uvoľnenie z funkcie. Tá ju koncom júla 2020 akceptovala.

Správu aktualizujeme.

Mohlo by vás zaujímať: