Generálny riaditeľ SND Marián Chudovský si po problémoch prevzal od ministerky kultúry odvolávací dekrét dnes krátko po desiatej hodine. Laššáková koná rázne a rýchlo. Krátko na to už rozhodla aj o tom, kto SND povedie teraz. Dočasne povereným šéfom Slovenského národného divadla bude aktuálny riaditeľ Ekonomického a technicko-prevádzkového úseku SND Vladimír Antala.

 

Na snímke riaditeľ Ekonomického a technicko-prevádzkového úseku Slovenského národného divadla (SND) Vladimír Antala
Zdroj: TASR

Informáciu nám oficiálne potvrdili už aj na ministerstve kultúry. „Mojím záujmom je, aby SND v septembri riadne začalo nadchádzajúcu 99. sezónu, preto som dočasne vedením divadla poverila Vladimíra Antalu, riaditeľa ekonomického a technicko-prevádzkového úseku SND. Zámerom tejto dočasnej personálnej kontinuity z vnútra divadla je nijakým spôsobom neohroziť činnosť SND. Zároveň však dočasne poverené vedenie bude úzko spolupracovať s názvom to „expertná rada“, kde budú zástupcovia ministerstva kultúry, ale aj zamestnancov SND, aby sme spolu dosiahli zlepšenie a stabilizáciu finančnej situácie v SND,“ uviedla Laššáková vo svojej reakcii k aktuálnej situácii.

Chudovskému zlomili krk finančné problémy divadla. Ako denník Plus JEDEN DEŇ informoval, v SND hrozí štrajk zamestnancov, čo by ohrozilo začiatok novej sezóny. Divadlo sa dostalo pod vedením Mariána Chudovského do obrovskej finančnej straty.

Problémy sa už totiž dotkli aj zamestnancov – najmä technických zložiek divadla, ktorí nedostali v júli výkonnostné odmeny- teda peniaze, ktoré dostavajú umelci aj technici za odpracovanú robotu a odohrané predstavenia.