Tragická udalosť sa odohrala v noci z piatka na sobotu pred Trnovcom nad Váhom v šalianskom okrese. Podľa dostupných informácii po ňom rodina dlhšie pátrala, polícia neskôr našla jeho auto aj s osobnými vecami. Tá nevylučuje ani možnosť, že 66-ročný Gaulieder spáchal samovraždu. 

Smrť Gauliedera zrejme mala na svedomí jedna obálka: Vieme šokujúce skutočnosti

Dostal obálku s nábojom

František Gaulieder sa pred dvomi rokmi stal poslancom mestského zastupiteľstva v Galante. V čase keď bol poslancom, mu bola domov doručená obálka s ostrým, 9 milimetrovým nábojom. A to nebolo všetko. Približne po troch rokoch dostal do schránky podobnú obálku s nábojom. Zrejme niekto mal Gauliedera v zuboch a snažil sa ho zastrašiť. 

František Gaulieder pred tromi rokmi dostal obálku s nábojom.
Zdroj: TV JOJ

Gaulieder na intímnych záberoch

Na svetlo sveta však vyšli informácie o tom, že mesto Galanta dostala obálku s chúlostivými fotografiami, na ktorých bol práve František Gaulieder. Táto obálka bola doručená primátorovi a tiež poslancom mestského zastupiteľstva. Podľa televízie JOJ, fotografie mal osobne pozrieť aj nebohý poslanec, ktorý ich, so súhlasom zástupcov mesta, skartoval priamo na úrade. Na obálke bolo uvedené číslo sedem, čo nevylučuje že ich bolo rozoslaných viac. 

Išiel hľadať pokoj na cintorín?

Podľa blízkeho rodiny mal ísť Gaulieder na cintorín k hrobu svojho otca. "Odišiel krátko po druhej hodine popoludní, no domov sa už nevrátil ani večer. Rodina mala obavy o neho a tak sa ho snažila hľadať," uviedol známy Františka Gauliedera. Polícia nakoniec našla mŕtveho poslanca, ktorého zrazil vlak. Neďaleko bolo odparkované jeho auto, v ktorom boli osobné doklady a mobilný telefón.

Šokujúce zistenie

Meno František Gaulieder sa spája aj s najväčšou kauzou Mečiarovej vlády, na úrade vlády si vraj vypočul rozhovor o plánoch na únos Michala Kováča mladšieho. Poznal zrejme skutočného strojcu únosu, jeho výpoveď má byť podľa politického komentátora Jána Baránka v utajovanom spise.

Podozrivé zmiznutie

V piatok 24. marca išiel navštíviť hrob svojho otca do Trnovca. Približne o 14:30 toho istého dňa podľa portálu Ďateľ.sk telefonicky kontaktoval istého priateľa, ktorému povedal, že má problém s otváraním dverí na motorovom vozidle. Gaulieder priateľa požiadal, že ak sa mu do 15:00 neozve, aby poňho prišiel a odviezol ho naspäť do Galanty. Priateľ sa neskôr usiloval telefonicky viackrát s Gauliederom kontaktovať, ale ten už telefón nedvíhal, uvádza web Ďateľ.sk.

Bývalý poslanec za HZDS František Gaulieder.
Zdroj: Anna Lúčaiová

Telefonoval s mobilom, ktoré mal v aute

Neskôr bolo auto bývalého poslanca nájdené zaparkované v Trnovci a prostredníctvom internetovej vyhľadávacej služby bolo zistené, že mobilný telefón Františka Gauliedera sa nachádza v zamknutom aute. Keď sa rodinným príslušníkom a priateľom podarilo zalarmovať políciu, ku Gauliederovmu autu bol privedený aj služobný pes, ktorému sa však nepodarilo zachytiť žiadnu stopu. Táto okolnosť môže nasvedčovať tomu, že František Gaulieder bol proti svojej vôli vtiahnutý do iného motorového vozidla, a preto policajný pes nemohol zachytiť jeho pachovú stopu. Podozrivé okolnosti zmiznutia vyšetruje polícia.

Incident na železničnej trati

O niečo neskôr rušňovodič jedného z vlakov, premávajúceho na trati medzi Trnovcom a Šaľou nahlásil, že okolo 2:30 v sobotu ráno do jeho lokomotívy zboku narazil bližšie nešpecifikovaný objekt. Okolo 4:00 polícia na mieste incidentu našla mŕtveho Františka Gauliedera. Podľa zdroja Ďateľ.sk zranenia na tele nenaznačovali tomu, že by si pod vlak ľahol. Taktiež nie je pravdepodobné, že by zranenia spôsobila čelná zrážka s vlakom.

Bývalý poslanec za HZDS František Gaulieder.
Zdroj: FB

Detaily, ktoré vyšetrovateľov mätú

Rúškom tajomstva ostávajú zahalené udalosti viac ako 12 hodín medzi posledným telefonátom Františka Gauliedera s priateľom a nájdením jeho mŕtveho tela na železničnej trati. Ak sa podarí objasniť, čo sa v tomto čase odohralo, s veľkou pravdepodobnosťou bude zodpovedaná aj otázka, či si pán Gaulieder zvolil smrť dobrovoľne alebo zahynul zavinením inou osobou. 

VIDEO: youtube

VIDEO: youtube

Syna vypočúvala polícia

Rodina prežíva v tieto dni najhoršie momenty života. Gauliederovú manželku Zuzanu trápi zlý zdravotný stav. Tá v galantskej nemocnici len nedávno podstúpila vážnu operáciu a teraz sa lieči doma. Syn Henrich sa musel podrobiť výsluchu na polícii, kde trávil takmer celý deň.

Primátor nesúhlasil s jeho postojmi

O smrti poslanca sa hneď dozvedel aj primátor Galanty. "Táto správa ma absolútne ma šokovala, ja som ho vnímal ako vitálneho človeka, napriek tomu, že som nesúhlasil s jeho postojmi a názormi, určite som niečo takéto neočakával, je mi to ľudsky ľúto," povedal primátor Peter Paška.

Svietilo mu dobro z očí

K jeho úmrtiu sa na sociálnej sieti vyjadril aj poslanec Igor Matovič. "Minulý piatok som ho stretol prvýkrát a dobro, ktoré mu svietilo z očí bolo očarujúce. Hovoril mi, že v Galante mu hovoria galantský Matovič, lebo miestnym skorumpovaným politikom ide po krku. Ja som mu kontroval, že čoskoro ja budem Dankovým Gauliederom Navrhol mi tykačky a bol som poctený. Hovoril mi, že sa mu neustále vyhrážajú," poznamenal Matovič. 

Bývalý poslanec za HZDS František Gaulieder.
Zdroj: Anna Lúčaiová

Do dvora mu hodili čiernu mačku

Gaulieder mal zrejme viac nepriateľov ako si myslel, pretože v pondelok minulý týždeň mu niekto hodil do dvora mŕtvu čiernu mačku. Matoviča jeho smrť veľmi zasiahla. "Jeho smrť nie je náhoda. Dobro z očí síce svietilo až odzbrojujúco, ale snaha nájsť spriaznené duše v situácii, keď sa vám niekto neustále vyhráža, z nich bola cítiť tiež. K najťažšiemu rozhodnutiu v živote - o smrti - ho dohnali miestni mafiáni," dodal Matovič. 

Smrť zasiahla aj jeho kolegov

Na Františka Gauliedera si zaspomínali aj jeho kolegovia zo Žiliny. "S Františkom Gauliderom sme boli priatelia na sociálnej sieti a niekoľkokrát sme sa aj osobne stretli. Podpísal Mečiarovi diabolskú zmluvu za čo kruto doplatil, keď ho hanebným spôsobom kolegovia vylúčili z Národnej rady," prezradil pre Plus JEDEN DEŇ poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline Ľubo Bechný.

Poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline Ľubo Bechný.
Zdroj: archív Plus JEDEN DEŇ

Neveria v jeho samovražde

Podľa jeho slov patril k principiálnym politikom, v poslednej dobe sa aktívne angažoval v regionálnej politike i za zrušenie Mečiarových amnestií. "Neverím, že jeho smrť bola samovraždou. Súvisí podľa mňa s jeho poslancovaním v Galante, kde niekomu šliapol na "kurie oko". Narušil zrejme nejaké nečisté kšefty niekoho. Ja sám som poslancom a keď sa človek aktívne angažuje dostáva vyhrážky, priame, či vo forme anonymov. Mám obavy, že polícia nevyšetrí nič a uhrá sa to do stratená," uzavrel Bechný. 

Bola to samovražda?

Ľudia, ktorí poslanca osobne poznali neveria, že to bola samovražda. "František sa nikdy nevzdával, nebol to ten typ človeka. O to je dôležitejšie, aby bolo vyšetrovanie nezávislé a dalo objektívnu odpoveď," prezradil pre Plus JEDEN DEŇ človek z prostredia slovenskej politiky. 

Súdil sa a vyhral

Gaulieder bol poslancom za stranu HZDS. V roku 1996 ho zbavili mandátu kvôli listu, ktorý mal poslať Ivanovi Gašparovičovi, ktorý bol v tom čase šéf parlamentu. Jeho odvolanie však bolo protizákonné, za čo na Európskom súde vysúdil odškodné 30-tisíc eur.