Asi najpopulárnejšou a najznámejšou atrakciou pre turistov sú naše veľhory. Nízke a Vysoké Tatry sú cieľom mnohých našich aj zahraničných dovolenkárov a milovníkov lyžovania.

Príjem z cestovného ruchu je pre ekonomiku mimoriadne dôležitý. Preto je dobré, ak sa podarí našu krajinu úspešne propagovať v zahraničí.

Mimoriadne efektívnymi sú v dnešnej dobe internetu reklamné klipy. Majú veľký potenciál zviditeľniť Slovensko u čo najväčšieho počtu ľudí.

Pred pár dňami sa na portáli YouTube objavil krásny krátky film, ktorý zobrazuje krajinu uprostred Európy v tom najlepšom svetle.

Spot je nakrútený v štyroch jazykoch: V slovenčine, češtine, angličtine a poľštine. Jeho autorom je Slovenská agentúra pre cestovný ruch. Identické video sa však vysiela aj na českých televíznych staniciach. Tam sme prezentovaní ako "Krajnina přátel".

Ako povedal pre Pluska.sk hovorca spomínanej agentúry Martin Šebesta, videá pozývajú cestovateľov na zimnú dovolenku Na Slovensku. Upriamujú však aj pozornosť na dôležité podujatie, ktoré sa má konať 5. až 6. marca v Jasnej. Ide o preteky žien v rámci Svetového pohára v alpských disciplínach.

"Videá sú vyrobené v slovenčine, češtine, poľštine a v angličtine. Slovenská agentúra pre cestovný ruch ich nasadila v rámci zimnej reklamnej kampane do vysielania RTVS, na televízne okruhy TV Prima a taktiež aj do on-line kampane na YouTube," vysvetlil Martin Šebesta.

Ako dodal, Slovenská agentúra pre cestovný ruch videami nadväzuje na výborné výsledky návštevnosti Slovenska v tomto roku. "Za prvých desať mesiacov tohto roka k nám prišlo už 3,7 milióna turistov, čo je o 15 % viac ako v minulom roku," uspresnil hovorca agentúry Martin Šebesta.