V Banskej Bystrici platí výstraha tretieho stupňa!

V Banskej Bystrici je po poobednom silnom prívalom daždi vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Vyhlásili ho na krízovom štábe, ktorý zvolal primátor Ján Nosko. Na území mesta došlo k zatopeniu viacerých ulíc, ale aj objektov mesta. TASR o tom informovala hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová.

V Banskej Bystrici je kvôli silnému dažďu znížená dohľadnosť. Zelená vlna informuje, že "cesta od OC Europa v smere na Radvaň je pre záplavu úplne uzavretá. V Banskej Bystrici sú viaceré cesty a ulice po výdatnom daždi zaplavené a ťažko zjazdné a tvoria sa kolóny, problémy hlásite najmä v Radvani a na Sládkovičovej ulici," píše Zelená vlna na sociálnej sieti.

SHMÚ vydal výstrahy

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na dnešné popoludnie hydrologické výstrahy druhého stupňa pre okresy Banská Štiavnica a Krupina. Varovanie prvého stupňa vydali meteorológovia aj pre okres Banská Bystrica, kde je aktuálne búrka a intenzívne prší. Dôvodom je nasýtenosť povodí a očakávané prívalové zrážky pri búrkach.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom. Intenzívny dážď môže vyvolať prechodný výrazný vzostup vodných hladín a rozvodnenie najmä malých tokov," upozorňujú meteorológovia. Výstrahy platia dnes do 17:30.

Prečítajte si tiež: