Na parkovisku pred vstupom na Slovensko sa zozbieralo mnoho áut so slovenskými evidenčnými číslami. Ich posádky si cestu na Slovensko naplánovali na piatok práve preto, aby sa vyhli štátnej karanténe. Na tú totiž viacero Slovákov nespomína práve v dobrom. Uchrániť ich od toho mala takzvaná smart karanténa, ktorá by prebiehala pomocou aplikácie.

Slováci, ktorí čakajú pred hranicami, začínajú byť nahnevaní. Na videu na protest sedeli v autách a trúbili.

Pozrite si VIDEO zo slovenských hraníc:

Ešte v utorok počas brífingu, na ktorom politici oznámili jej spustenie, prebiehala testovacia fáza aplikácie. Tá dopadla na jednotku a posledným krokom malo byť schválenie aplikácie od spoločností Google a Apple. "Uvedené spoločnosti vykonávajú nad všetkými aplikáciami, ktoré súvisia s pandémiou, špeciálny dohľad," vysvetľovalo ministerstvo vnútra na sociálnej sieti.

Zdá sa však, že Úrad vlády, ktorý má aplikáciu pod palcom, nepočítal s tým, že obe spoločnosti si dajú poriadne na čas. "Úrad vlády SR informuje verejnosť, že k 15.tej hodine  nás spoločnosti Apple a Google  neinformovali o ukončení posudzovania slovenskej aplikácie eKaranténa," informovali nás z tlačového oddelenia.

A tak nahnevaným Slovákom neostáva nič iné, len naďalej čakať na spustenie oficiálnej aplikácie alebo podstúpiť štátnu karanténu, ktorej sa tak veľmi chceli vyhnúť.

Fotky zo štátnej karantény nájdete v GALÉRII