V pondelok podvečer sa Jurajovi z Malaciek podarilo zachytiť na kameru v aute "súboj" dvoch kamionistov. Bolo obrovským šťastím, že sa nikomu nič nestalo.

Bezohľadná jazda pred sanitkou: Takto sa bráni vodič luxusného auta!

"Odviezol som dcéru s kamarátkou do nákupného centra v Bratislave a vracal som sa do Malaciek," hovorí vodič osobného auta, z ktorého videozáznam vznikol, Juraj Mládek. Už z diaľky vraj videl, ako sa profesionálny vodič zaradil do pravého pruhu a začal predbiehať druhý kamión. "Trvalo to veľmi dlho, nechcel som nikomu škodiť, len si to natočiť a dať na internet pre priateľov," vysvetľuje Juraj. Vraj to považoval v prvej chvíli za vtipné, lebo jeden kamión išiel podľa neho 94 kilometrov za hodinu a druhý azda len o pol kilometra rýchlejšie.

"Keď tam už predbiehajúci Maďar skoro bol, tak ten na pravo pridal plyn. Dokonca si drcol o neho aj zrkadlo," povedal nám Juraj. Kamióny sa začali vytláčať z cesty a vtedy si aj vodič osobného auta uvedomil, že tu to nie je všetko bezpečné a pre istotu pribrzdil, aby sa aj on neocitol v prípadnej zrážke.

Už zajtra sa v denníku Plus JEDEN DEŇ dočítate názor dopravného analytika na situáciu na diaľnici i to, čo obom vodičom hrozí.