Tisícky ľudí vyšli v utorok do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča (47) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu. A to aj napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa. Protesty sa v Bratislave konali na viacerých miestach a nespokojný dav obsadil Hodžovo námestie, ulicu pred Úradom vlády a protestovalo sa aj priamo pred budovou parlamentu. 

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) vyjadril policajtom po utorkových protestoch vďaku, ale aj uznanie a obdiv. Ocenil, že sa nedali vyprovokovať osobami, ktoré "chceli dnešný sviatok zneužiť na vyvolanie konfliktov" a "zabudli na jedno - ponúknuť riešenie".Uviedol to na sociálnej sieti. 

"Strávil som niekoľko hodín na operačnom centre Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Videl som profesionalitu, zodpovednosť a chladné hlavy. Priamo tam a samozrejme, v teréne," skonštatoval Mikulec. Hoci mnohí podľa neho nechceli, aby mala spomienka na 17. november 1989 takúto pachuť, aj tak má dobrý pocit,  pretože cíti hrdosť na bezpečnostné zložky.