Mečiar ani po rokoch nič neľutuje! "Mám strach? Bojím sa? Ježiš, vy ste," reagoval na otázky novinárov bývalý predseda vlády Mečiar. "Neurobil som nikdy nič v rozpore s právom a som si vedomý, že ma nie je začo stíhať," vyhlásil hrdo. Nemenil by ani svoje rozhodnutie ohľadom amnestií: "S plnou zodpovednosťou! Áno, v tej istej situácii. Tisíc razy poviem áno! A konali sme maximálne zodpovedne," povedal rozhodne.

FOTO Mečiara stále milujú, no stačilo toto a kašľali naňho!

No nebol len neústupčivý, ale aj vynaliezavý. Na otázku, čo robil s pánom Lexom v čase Kováčovho únosu odpovedal: "Bozkávali sme sa na čelo!"

Beňová ako červená čiapočka. A stretla sa aj s vlkom!

Vláda rozhodla! Kto si od nového roka prilepší a komu zostáva len závidieť?​

Polícia v lete rozhodla, že nebude stíhať Mečiara v súvislosti so zneužívaním právomocí verejného činiteľa. Prípad je totiž premlčaný. Podľa Trestného zákona, platného v čase skutku, bola premlčacia doba desať rokov. Polícia začala vyšetrovať bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara v druhej polovici júla. Podozrenie z trestného činu súviselo s amnestiami, ktoré udelil ako zastupujúci prezident 3. marca a 7. júla v roku 1998. Podľa výroku ústavného súdu sa vtedy neriadil požiadavkou zdržanlivosti pri udelení amnestie. Naopak, je očividné, že ju zneužil.