Bizarná kauza nedá exministrovi spravodlivosti stále spávať. Vlani v máji vystrašil Harabina incident počas pojednávania, kedy na jeho miesto spadol zo stropu kryt z lampy. Aj keď počas pádu na mieste našťastie nesedel, kontroverzný sudca je presvedčený, že mu niekto ide po krku.

So svojimi obavami sa dokonca zdôveril v liste, ktorý adresoval šéfovi Generálnej prokuratúry Jaromírovi Čižnárovi. Polícia preto opäť spustila vyšetrovanie a Harabin včera v tejto veci niekoľko hodín vypovedal. “V pojednávacej miestnosti bolo minimálne šesť lámp. Prečo spadla iba lampa visiaca nad mojou hlavou? To predsa nemôže byť náhoda,“ zdôveril sa Harabin po výsluchu.

Bývalý podpredseda vlády pritom nepriamo ukazuje prstom na ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten vraj v lete konštatoval, že “urobí všetky kroky, aby zvrátil rozsudok Harabinovho senátu“.

“Odvodzujem to od toho, že my sme rozhodli v senáte, že Kaliňákova inšpekcia je nezákonná. Prečo nie je vyšetrená kauza Bašternák, Váhostav, Gorila a cétečká?“ Pýtal sa sám seba Harabin.

Na otázku, či by bol minister Kaliňák schopný zájsť až tak ďaleko, odpovedal svojsky. “To sa opýtajte jeho. Ja robím trestné právo skoro 35 rokov a už som nejaké nezákonnosti v spisoch videl. Keby sa to stalo vášmu bratovi, tiež by ste uvažovali, či to náhodou nie je niečo zinscenované,“ pokračoval ďalej sudca. Zároveň dodal, že pri výsluchu Kaliňáka chce byť prítomný ako poškodený.

Na Harabinove vyjadrenia reagoval tlačový odbor rezortu vnútra takto: "Nemôžeme vylúčiť, ale ani potvrdiť, že sa minister vnútra nepohyboval v utorok so skrutkovačom v ruke v okolí budovy najvyššieho súdu," píše sa v ich stanovisku.