Marian Kočner na súde povedal, že mu je úprimne ľúto, čo sa Jánovi Kuciakovi († 27) a Martine Kušnírovej († 27) stalo. Matka zavraždenej Zlatica Kušnírová mu však tieto slová neuverila. „Úprimne? Mala som nervy, že si také niečo dovolil vypustiť z úst. Od začiatku tvrdím, že o Martinke vedeli, lebo si boli dom prezerať. Sesternica (ktorá s Kušnírovou chodí na súd, poznámka redakcie) má vo vrecku ruženec. Mala som čo robiť, aby som nevstala a nedala mu ho, nech sa pomodlí,“ povedala rozhorčená Kušnírová po súde v Pezinku.

Odtiaľ sa spoločne s manželmi Kuciakovcami vybrala do domu vo Veľkej Mači, kde snúbencov zavraždili. Náš redaktor a fotograf boli s nimi. To, ako pozostalým chýbajú ich deti, bolo cítiť každú sekundu. Pri spomienkach sa potom spoločne pomodlili pred bránou domu, na ktorej visia vence. „Sme veľmi radi, že ľudia sem chodia zapaľovať sviečky a nosia kvetiny,“ povedal Jozef Kuciak s tým, že pre nich je to veľmi ďaleko a do Veľkej Mače sa dostanú tak raz za mesiac.

„Susedia chodia pred domom kosiť trávnik a polievať kvetiny,“ potešil sa novinárov otec. To, že mladú dvojicu si obyvatelia Veľkej Mače obľúbili, nám povedala ich najbližšia susedka: „Boli to veľmi dobrí ľudia. On bol taký pracovitý, stále niečo robil okolo domu. Ona sa vždy slušne a milo pozdravila.“