Miroslav Marček sa mal vo štvrtok (11. 4.) priznať, že zastretlil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Nezávisle od seba o tom informuje RTVS aj TV JOJ.

Marček bol doteraz považovaný len za šoféra, pričom strelcom mal byť pôvodne podľa polície Tomáš Szabó.

Obvineného Marčeka mali po výsluchu odviesť do Sládkovičova a následne do Veľkej Mače, kde s ním robia vyšetrovatelia ďalšie úkony.

Marčeka doviezli na NAKA v Nitre dopoludnia kukláči, pričom mal oblečenú nepriestreľnú vestu. Podľa doterajšej verzie mal byť Marček šoférom, ktorý mal na miesto vraždy strelca priviesť a následne ho čakať na neďalekom futbalovom ihrisku.

Minulý týždeň priviezla NAKA Marčeka do Kolárova. Tam sa mali podľa TV JOJ zdržať na troch miestach, a to pred učiteľskými bytmi, na sídlisku a následne pred domom zavraždeného podnikateľa Petra Molnára. Toho mali podľa výpovede ďalšieho obvineného Zoltána Andruskóa zavraždiť práve Miroslav Marček a Tomáš Szabó.

"On začal riešiť, komu to dá spraviť a k tomuto oslovil Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka, nakoľko zabili v Kolárove podnikateľa p. Petra Molnára, bola im povedaná aj odmena, ktorú by dostali," píše sa v uznesení o obvinení Mariana Kočnera. Podľa výpovede Andruskóa, ktorá je v uznesení o obvinení Mariana Kočnera, sa mu Marček a Szabó k vražde Molnára mali priznať. "V roku 2017 sa stala vražda v Kolárove, následne deň na to boli chlapci u neho, a to Miroslav Marček a Tomáš Szabó a nepriamo sa mu mali priznať k spáchaniu tejto vraždy a následne vedel, že chlapci sú na takéto veci schopní," píše sa v uznesení. 

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov. Obvinených je zatiaľ päť osôb. Okrem Aleny Zsuzsovej, ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, je to aj Miroslav Marček, ktorý podľa najnovších informácií údajne strieľal, Tomáš Szabó, ktorý ho mal na miesto činu doviesť, Zoltán Andruskó ako sprostredkovateľ a Marian Kočner, ktorý si mal vraždu novinára objednať. Všetci obvinení sú vo väzbe. 

Mohlo by vás zaujímať: