Do parlamentu za túto stranu by si sadlo 44 poslancov. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry AKO, ktorý uskutočnila od 3. do 10. novembra na vzorke 1 000 respondentov starších ako 18 rokov.


>> Ktorá strana by sa do parlamentu nedostala v októbrovom prieskume? <<


Respondenti mali odpovedať na otázku: "Pred nedávnom sa konali voľby do NR SR (parlamentu). Keby boli voľby teraz, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Budem vám strany čítať v náhodnom poradí". Za stranou Smer-SD by podľa výsledkov prieskumu nasledovali strany Sloboda a Solidarita (SaS) s 15,4 percenta hlasov (24 mandátov) a Slovenská národná strana (SNS), ktorú by volilo 14,4 percenta opýtaných. Národniari by v parlamente obsadili 23 kresiel.

>> Hlina chcel sabotovať výstavbu Bašternákovej vily

Andrej Danko a Béla Bugár
Zdroj: SITA

Strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko by sa do Národnej rady SR dostala s podporou 10 percent voličských hlasov a získala by 16 mandátov. Hnutie OĽaNO-NOVA by získalo 8,9 percenta hlasov (14 mandátov) a hnutie Sme Rodina - Boris Kollár by podporilo 6,9 percenta voličov (11 mandátov). Do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd, ktorú by volilo 6,1 percenta respondentov a získala by deväť poslaneckých kresiel.


>> Hlina sa obul do kotlebovcov <<


Rovnaký počet kresiel by získalo aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré by sa stalo poslednou parlamentnou stranou so ziskom 5,6 percenta hlasov. 

Zdroj: TASR

Naopak, pred bránami parlamentu by ostali SMK-MKP so ziskom 3,5 percenta hlasov, #Sieť so ziskom 1,2 percenta, KSS s podporou 0,3 percenta voličov a Strana zelených Slovenska so ziskom 0,2 percenta hlasov. 

Agentúra AKO vyrátala preferencie z volebnej účasti 66,1 percenta. Nerozhodnutých bolo 16,4 percenta respondentov, voliť by určite nešlo 14,1 percenta respondentov a 3,4 percenta respondentov odmietlo prezradiť, koho by volilo.