"Kočnerov archív ukazuje, že Slovensko nemalo sedem rokov generálneho prokurátora, ale otroka Mariana Kočnera a poskoka politikov. Dobroslav Trnka namiesto toho, aby vyšetroval vážne prepojenia organizovaného zločinu na politikov, korupciu kryl podľa toho, ako to chcel jeho kamarát Kočner alebo ako si to objednali jednotliví politici," informuje DenníkN. 

V Kočnerovom archíve sa počas vyšetrovania vraždy Kuciaka našlo ďalšie video. Ide o  rozhovor medzi Trnkom ako generálnym prokurátorom a vtedajším ministrom financií Jánom Počiatkom (Smer-SD). Rozhovor samal uskutočniť v januári v roku 2009 a obaja spolu rozoberali hlavne podvodnú kauzu Tipos známu aj ako spor s firmou Lemikon.

Počiatek sa spolu s Trnkom smejú na tom, aký kšeft s emisiami vymyslelvtedajší  šéf SNS Ján Slota a obišiel pri tom expremiéra Roberta Fica (Smer-SD). „Ešte aj Fica oholil do pi..i, lebo nedal mu z toho polku, ale nejak inak ho domotal, úplný král,“povedal Počiatek. 

Šperkovnicu so skrytou kamerou mal nainštalovať v kancelárii generálneho prokurátora Marian Kočner obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.