Vlády vo svete dostávajú na prvý nádych 100 dní, naša nová vláda nedostala ani minútu, uviedol premiér Igor Matovič vo svojom príhovore na RTVS. "Dali ste nám vo voľbách poverenie bojovať voči korupcii a dostali sme k tomu do daru Koronu. Nenápadného a nebezpečného nepriateľa, ktorý ohrozuje dnes už úplne celý svet," povedal v príhovore Matovič, podľa ktorého patrí Slovensko vo svetových rebríčkoch medzi najúspešnejšie krajiny v boji s vírusom Covid-19.

"Napriek tomu, že sme vládu prevzali v historicky najťažšej situácii, denne dostávam správy so slovami uznania od európskych lídrov - za naše výsledky. Lenže tie výsledky nie sú naše. Sú vaše! Bez toho, aby ste vy nenasadili do nášho spoločného boja vašu zodpovednosť a odhodlanie, rozhodnutia vlády by zostali len zdrapom papiera,"hovorí nový priemér.

Podľa Matovičovych slov stojí Slovensko na prahu ďalšej veľkej skúšky, ktorou je obmedzenie slobody pohybu počas veľkonočných sviatkov. Tie majú za cieľ zabrániť tomu, aby sme si pár dňami užívania slobody nepokazili to, čo sme si týždňami strádania spoločne vydobili. "Áno, bojím sa, aby sme neškrtli zápalkou," dodal Matovič.

"Nebude to príjemné, viem. Budú to voči mne mnohí politici zneužívať, viem. Napriek tomu plne stojím za týmito obmedzeniami, lebo chránia životy našich najbližších a boli prijaté po porade so slovenskými špičkami epidemiológie, infektológie či verejného zdravotníctva. Dnes neexistuje overený recept, ako túto krízu zvládnuť. Neexistujú vychodené chodníčky. Ideme po svojom a zatiaľ sme ako spoločenstvo zodpovedných ľudí úspešní. Nepokazme si to, prosím," uviedol premiér a zároveň vyzval na rešpektovanie opatrení.

"Teším sa na čas, kedy si zložíme rúška a budeme sa môcť spolu konečne na seba usmiať. Ten čas príde, nebojte. Dovtedy však musíme dobojovať náš spoločný boj ... a našimi najlepšími zbraňami sú naša zodpovednosť, odhodlanie a spolupatričnosť,"dodal Matovič spolu s prianím krásnych veľkonočných sviatkov. "Tentokrát budú úplne iné. Zbavené všetkých nánosov, ktoré pridali ľudia. Pripravené na to, aby sme pochopili ich podstatu. Tieto Veľkonočné sviatky budú symbolom utrpenia a následnej nádeje na nový život pre všetkých rovnako - pre kresťanov aj neveriacich. Sme v tom spolu, dokážeme to!"

Mohlo by vás zaujímať: