Koncom minulého týždňa v skorých ranných hodinách polícia vykonala raziu a zadržala 7 osôb, medi nimi aj spomínaného Antonina Vadalu. Následne ho spolu s ostatnými z piatka na sobotu prepustili.

Teraz prvýkrát verejne prehovoril o svojom biznise na Slovensku aj o vzťahu s bývalou misskou a štátnou radkyňou predsedu vlády Roberta Fica.

  • Radikálny krok na Úrade vlády: Trošková a Jasaň končia!

Michalovský podnikateľ talianskeho pôvodu Antonino Vadala prišiel na Slovensko pravdepodobne v 90. rokoch. Podľa jeho slov nikdy v kalábrijskej mafii ’Ndrangheta nebol. „Je to čistý šok, lebo nikdy v živote sme neboli nikde spomínaní, ani v Taliansku, ani na Slovensku, že sme nejakí mafiáni. Vidím za tým čisté politické intrigy od opozície, že chce použiť vraždu dvoch úbohých ľudí, o ktorej nikto nevie, kto ju spáchal, aby odstránili súčasnú vládu. Idú na to použiť mňa a mojich bratov a ešte nejakých Talianov, ktorí tu žijú a pracujú dvadsať rokov, ale nikdy neboli trestaní," hovorí otvorene v rozhovore pre košický Korzár.

Za terč si ho podľa neho zobrali kvôli tomu, že pozná Máriu Troškovú. Popiera aj to, že poberá dotácie z Poľnohospodárskej platobnej agentúry. „Nemáme nič. Vieme to dokázať," opisuje v rozhovore. Potvrdil však, že v minulosti peniaze dostal. „Bolo to za pestovanie na 150 hektároch pozemkov, čo sme mali. Čiže najmenší podnikatelia v okrese. Neboli to dotácie viac ako 20-tisíc eur ročne za 5 – 6 rokov," opisuje s tým, že veľkú dotáciu získal ešte za Mečiarovej vlády vo výške 600-tisíc eur.

Kontakty v Smere

Ako priznal, vo vládnej strane Smer-SD sa pozná s niekoľkými ľuďmi. Okrem Marie Troškovej a Viliama Jasaňa nimi majú byť smerácky poslanec Róbert Puci, ktorý je jeho sused. Ďalšieho poslanca Smeru-SD Róberta Madeja má poznať ešte z čias, keď nebol v politike. "Jeho advokátska kancelária mi zakladala firmy a robila iné právne úkony, keď som robil elektrárne," priblížil.

Ako to bolo s Máriou Troškovou

Matka bývalej štátnej radkyne Márie Troškovej pre denník Nový Čas uviedla, že jej dcéra mala k Antoninovi Vadalovi blízko a dokonca mali uvažovať o svadbe! "Boli do seba zaľúbení, chceli sa zobrať. Rozišli sa náhle a odkedy si našiel Talianku, už s ním ani nekomunikovala,“ prezradila. Vadala však túto verzou odmieta. Pravda podľa neho nie je ani to, že ich zoznámil bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko. "S Troškovou sme sa zoznámili pred 7 rokmi cez jedného právnika z Medzilaboriec. Ten sa ma raz pýtal, či by som nedal príspevok 200 – 300 eur na Miss Pezinok," tvrdí Vadala.

Následne sa mali stretnúť v Auparku v Bratislave, kde im odovzdal peniaze. Neskôr sa malo medzi nimi vytvoriť priateľstvo, nešlo však o milenecký vzťah, o ktorom hovorila matka Troškovej! "Počúvajte, jej mama je vystresovaná, je chorá. My sme ako brat a sestra, ona je naša kamarátka, poznáme sa roky. Ale to je kamarátstvo mimo úradu vlády, mimo parlamentu a mimo politiky. Mal som ju rád, lebo bola seriózna kočka," hovorí svoju verziu michalovský podnikateľ.

Ficova dnes už bývala sexi asistentka Mária Trošková.
Ficova dnes už bývala sexi asistentka Mária Trošková.
Archív

Do spoločného podnikania s ňou sa vraj dal preto, lebo Trošková naň nemala peniaze a on jej chcel podať pomocnú ruku. Firmu GIA Management mali založiť spoločne. "Mária mi v nej potom pomáhala, keď sme chceli robiť elektrárne. Nič viac. Keď začala pracovať u poslanca parlamentu Viliama Jasaňa zo Smeru ako asistentka, firmu sme predali.“

Jej ďalšie smerovanie v živote však tiež ovplynil Vadala. Tajomníkovi Bezpečnostnej rady SR Viliamovi Jasaňovi ju totiť odporučil práve on. „Áno, cez jeho syna Slavomíra, ktorý je normálny podnikateľ, takže mi nepasuje, že by bol človek, ktorý kradne. Mali sme spolu kúpiť jeden areál na podnikanie, ale napokon z toho zišlo (Jasaňovci predali rodine Vadalu firmu Prodest v roku 2016). Práve, keď sme končili s GIA Management a nemal som už v Bratislave kanceláriu ani robotu pre Troškovú, som sa Slava spýtal, či nepozná niekoho, kto by jej dal prácu," hovorí. Jasaň starší si ju mal neskôr pozvať na pohovor a zobrať ju "ako obyčajné dievčatko do práce."

Celý rozhovor si prečítate TU.

Prečítajte si tiež: