Nečítame zmluvu pozorne

Často sa stane, že podmienky uvedené v zmluve len preletíme očami, pretože sa nám nechce čítať text malými písmenkami. Dôverujeme banke natoľko, že „dobrovoľne“ odignorujeme časti o poplatkoch či podmienkach, za ktorých nám banka požičiava. Prvé prekvapenie na účte prichádza vtedy, keď si banka stiahne poplatky za vedenie úverového účtu či za poskytnutie pôžičky. Dobrou správou je, že na našom trhu existujú aj také banky, ktoré si tieto poplatky neúčtujú. V online banke Zuno vám napríklad pri vypočítaní splátky garantujú, že jej finálna suma zostane nemenná počas celej doby splácania.

Nepreveríme si viaceré ponuky bánk

Kvôli nedostatku času, ale mnohokrát aj vlastnej lenivosti, si preveríme nanajvýš dve ponuky. Vedeli ste ale, že na Slovensku máme 14 bánk a ďalších 14 pobočiek zahraničných bánk? Porovnať viaceré ponuky sa preto oplatí. Stačí sledovať finančné portály, ktoré takéto porovnania realizujú a pravidelne aktualizujú. Napríklad v poslednom porovnaní úverov sa ako najvýhodnejšia ukázala pôžička od online banky Zuno a predbehla tak aj ostatné tradičné banky na trhu.

Siahneme po najrýchlejšej možnosti

Z obavy, že nás vybavovanie pôžičky príliš zdrží, si možno zo všetkých ponúk na trhu vyberieme tú najrýchlejšiu a najjednoduchšiu možnosť. Veľakrát sa tak dostaneme k úveru, z ktorého sa nám neskôr poriadne zatočí hlava. Výška úrokov či následky za jej nesplácanie sú príliš veľká daň za našu pohodlnosť. Nedostatok času na vybavovanie však viete vyriešiť aj v online banke Zuno. Banka, ktorá patrí do silnej skupiny Raiffeisen Bank International, je určite istejšou voľbou. Klasický proces čakania na pobočkách si môžete skrátiť na pár minút, pretože všetko viete vybaviť cez internet. Úroky začínajú na 6,9 % a banka myslela aj na prípadné neočakávané udalosti. Pôžičku si môžete pripoistiť pre prípad straty zamestnania, invalidity či pracovnej neschopnosti.

Spoliehame sa na úroky, ktoré boli výhodné v minulosti

Ak aj o pôžičke neuvažujete, je možné, že nejakú už splácate. Mesačná splátka, ktorú vám banka vypočítala pred rokom či dvoma, však už dnes nemusí byť výhodná, pretože banky aj finančný trh sa neustále menia. Nie ste so súčasnými úrokmi spokojní? Pouvažujte o refinancovaní pôžičky. Vďaka nemu môžete ušetriť množstvo eur. Ak ste zvedaví koľko, použite online kalkulačku na stránke Zuno, kde si rýchlo vypočítate, aká suma zostane u vás v domácom rozpočte.