O novom členovi tímu informoval na svojej sociálnej sieti podpredseda parlamentu Juraj Šeliga. Nová posila, ktorá opúšťa tím prezidentky bude mať na starosť úpne iné odvetvie.  "Ako môj poradca sa bude venovať širšiemu portfóliu tém a to najmä ochrane demokracie, právneho štátu a občianskej spoločnosti, a samozrejme aj komunikácii," informoval Šeliga, ktorý do parlemntu kandidoval za stranu Za ľudí Andreja Kisku. Nová posila v tíme by mala byť jeho poradcom. 

Predtým pôsobil v občianskej iniciatíve Za slušné Slovensko. O tom, že vstupuje do politiky a vybral si stranu Andreja Kisku informoval takmer pred rokom. So Šeligom sa hovorilo aj v súvislosti s vedením rezortu spravodlivosti. Ten napokon získala Mária Kolíková.

Odchod potvrdil aj hovorca prezidentky Martin Strižinec. "Poradca prezidentky odišiel z tímu na vlastnú žiadosť a po dohode. O tom, kto ho nahradí a zastreší témy, ktorým sa venoval, ešte nie je rozhodnuté," vyjadril sa pre náš denník.

Muža, ktorý sa rozhodol opustiť prezidentku nájdete v galérii

Prezidentku už pred časom opustila priateľka Michala Trubana, ktorá odišla na materskú dovolenku. V krátkom čase tak prezidentka stráca už druhého člena tímu.