Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme Rodina) bol rozhodnutím Špecializovaného trestného súdu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej šokovaný, no rešpektuje ho. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V Politike.

„Takýto verdikt som nečakal. Dúfam, že senát rozhodol na základe vecných faktov a nie na základe niečoho iného. My politici nemáme čo komentovať rozhodnutia súdov, treba ich rešpektovať,“uviedol Kollár s tým, že výsledok ho aj tak „veľmi prekvapil“.

Zároveň uviedol, že podľa jeho názoru táto udalosť nezmení nič na súčasnej politickej klíme. Môže však naštartovať procesy, ktoré pomôžu razantnejšej očiste justície. „V konečnom dôsledku kvôli tomu aj táto vláda vznikla a potrebné kroky už vykonáva," dodal.

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo štvrtok oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Obžalovaného Tomáša Szabóa súd uznal vinným a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody.