Otvorte knihu, začnite čítať a ponorte sa do príbehu. Ani sa nenazdáte a príbeh vás tak pohltí, že zabudnete na stres, ktorý vás ešte pred chvíľkou trápil. Pri čítaní detektívok si môžete vylepšiť analytické schopnosti, keď spolu s odvíjajúcim sa dejom rozmýšľate nad celou situá- ciou opísanou v knihe. Čítaním si môžete aj znížiť krvný tlak alebo zlepšiť pamäť.

My v redakcii denníka Plus JEDEN DEŇ sme sa rozhodli, že posledné večery tejto zimy vám spríjemníme unikátnou kolekciou kníh s rozprávkami, ktoré poznajú malí aj veľ- kí. Postupne prinesieme do vašich domácností príbeh Alice v krajine zázrakov vo dvoch dieloch, ktoré si budete môcť zakúpiť spolu s denníkom najbližšie dve soboty (10. a 17. 3.).

Potom vás prevedieme krajinou Oz, v ktorej panuje čarodejník, takisto vo dvoch dieloch (24. a 31. 3.). Nakoniec sa budete môcť začítať do príbehov Petra Pana, ktorý poletuje Krajinou-Nekrajinou a zozná- miť sa s jeho priateľmi či zažiť s ním jeho dobrodružstvá (7. a 14. 4.). „Po predošlých troch edíciách denníka Plus JEDEN DEŇ vám ponúkame štvrtú – úplne inú sériu rozprávok,“ povedala Deputy Chief Marketing Officer Martina Gulogiová.

„Postavy z prichystaných rozprávkových knižiek sú známe deťom aj ich rodičom, a preto sme sa rozhodli pripomenúť vám ich príbehy, ktoré si môžete prečítať spoločne so svojimi deťmi či s vnúčencami a podporiť v nich vášeň k čítaniu kníh,“ dodala. Príbehy o Alici v krajine zázrakov sú svetoznáme a pozná ich azda každý, dospelí aj deti, veď táto rozprávka bola preložená do 176 jazykov.

Prvá kniha iba v denníku už zajtra.
Zdroj: autor

Tieto príbehy vznikli ešte v 19. storočí v hlave anglického matematika a profesora na univerzite v Oxforde, Lewisa Carrolla. Áno, matematika, ktorý, ako je známe, mal veľkú tvorivú fantáziu a obdivuhodný zmysel pre neuveriteľné kombinácie, paradoxy a nezmysly. Presne paradoxy a nezmysly nás sprevádzajú počas celého príbehu, ktorým sa Alica pohybuje s detskou samozrejmosťou a bezstarostnosťou.

Jej príbehy svojou nezvyčajnosťou zabávajú nielen deti, ale aj ich rodičov či starých rodičov. Už zajtra sa môžete tešiť na prvú knižku. V nej si prečítate prí- beh Alice, ktorá objavila krajinu zázrakov, a v deji tejto knižky môžete cez jej postavu túto krajinu objaviť aj vy. Zajtra a potom kaž- dú ďalšiu sobotu nájdete v denníku Plus JEDEN DEŇ pribalenú novú knižku s rozprávkami z unikátnej edície Rozprávky z krajiny fantázie.

Ľahké čítanie pre deti s dávkou fantázie.
Zdroj: autor