Komunikácia obvinenej podľa Denníka N vyplynula z vyšetrovania prípadu. Komunikácie si mala Zsuzsová archivovať. Polícia začala Zsuzsovej záznamy analyzovať po zaistení jej mobilu a počítača. Zsuzsová Glváča označila za svojho priateľa. Mali si posielať fotografie aj rôzne správy. Glváč to označil za hlúposť.

“Na hlúposti nebudem reagovať. Za najpodstatnejšie považujem a to zdôrazňujem, že pri kontaktoch s neznámymi, alebo mne podozrivými osobami som vždy postupoval v koordinácii s príslušnými orgánmi, najmä Vojenským spravodajstvom a za účasti tretích osôb,” povedal pre Plus JEDEN DEŇ s tým, že ide o konšpiráciu.

Podpredseda parlamentu Martin Glváč mal tiež komunikovať so Zsuzsovou. Politik to striktne odmieta.
Podpredseda parlamentu Martin Glváč mal tiež komunikovať so Zsuzsovou. Politik to striktne odmieta.
Zdroj: MARTIN DOMOK


Pre medializáciu časti vyšetrovacieho spisu sa rozhodla Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny. „Treba zverejniť všetku špinu, aby celé Slovensko vedelo, čo sa stalo, a prečo sa to stalo,” povedala. K Zsuzsovej mal veľmi blízko Marian Kočner, ktorý v prípade vraždy vystupuje ako svedok. Kočner mal podľa medializovaných informácií Zsuzsovú využívať ako „volavku” na diskreditáciu politikov a iných vplyvných mužov. Kočner sedí od vlaňajšieho leta vo väzbe.

Písať si mala aj s blízkym spolupracovníkom Čižnára, ten ho dnes z funkcie odvolal

René Vanek bol doteraz prvým námestníkom generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Pod ním pracoval aj na Krajskej prokuratúre v Bratislave. V čase jeho povýšenia ho podľa Vanekových slov nakontaktovala Alena Zsuzsová, údajná objendávateľka vraždy vraždy snúbencov. Prostredníctvom Facebooku mu začala chváliť motorku, neskôr od neho požadovala, aby jej napríklad zarezervoval telefón pre dcéru. Prácu s ňou podľa jeho slov nikdy neriešil.


„Odvtedy sme si raz za čas napísali o jednoduchých súkromných veciach. Mala prezývku Ali Ajuška a nikdy som nemal vedomosť o jej skutočnom priezvisku, ani o tom, s kým je v kontakte. Nikdy som sa s ňou osobne nestretol,“ povedal Vanek pre Denník N.

Námestník prokurátora René Vanek od utorka nešéfuje netrestnému odboru. Zatiaľ bude pracovať ako radový prokurátor.
Námestník prokurátora René Vanek od utorka nešéfuje netrestnému odboru. Zatiaľ bude pracovať ako radový prokurátor.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

Naposledy si “chatovali” len tri dni pred tým, než ju zobrali kukláči do väzby. Následne ju označili za údajnú objednávateľku vraždy. Vanek dokonca sedel na tlačovke, na ktorej Čižnár hovoril o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Svoju komunikáciu so Zsuzsovou šéfovi prokuratúry ani napriek tomu neoznámil. Vanekovým argumentom bolo, že sa necítil v konflikte záujmov. Dôvodom podľa jeho slov je to, že nikdy neprišiel do styku a ani nemal žiaden vplyv na tento prípad. Takisto dodal, že v prospech Kočnera nikdy nekonal a vždy ho považoval za závadovú osobu.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár mal dnes s Vanekom sedieť niekoľko hodín. Nakonieic znel verdikt jasne.  Vanek končí ako šéf netrestného odboru.  Pôsobiť bude len ako radový prokurátor. Odboru bude po novom šéfovať Richard Dukes.  „Generálny prokurátor Slovenskej republiky Jaromír Čižnár k dnešnému dňu 15.1.2019 zrušil poverenie vykonávať funkciu námestníka generálneho prokurátora SR pre netrestný úsek JUDr. Renému Vanekovi. Dôvodom sú medializované informácie, ktoré si generálny prokurátor overil z viacerých zdrojov. Takéto konanie považuje generálny prokurátor Jaromír Čižnár za nezlučiteľné s funkciou námestníka generálneho prokurátora, ktorá je jednou z najvyšších funkcií v rámci rezortu prokuratúry," potvrdila v písomnom stanovisku hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová. Zároveň dodala, že defintívne sa o jeho ďalšom osude v rámci prokuratúry rozhodne  v najbližších dňoch.

To, ako na to zareagoval samotný Vanek, si pozrite na ďalšej strane

Mohlo by vás zaujímať: