Šteklivé fotky aj vyznania! V takom duchu sa mala niesť komunikácia medzi Zsuzsovou a Glváčom. Potvrdzuje to časť spisu, ku ktorému sa dostali niektoré médiá. V ňom sú zdokumentované selfie poslanca za Smer-SD, ktoré jej mal posielať. Dokonca aj z rokovacej sály parlamentu. Na revanš mu stíhaná Zsuzsová posielala sexi fotky, ktoré zverejnila televízia Markíza. Na niektorých však nemá byť ona, mala si totiž z internetu sťahovať fotky žien, ktoré sa na ňu podobali. Glváča mala podľa denníka SME v telefóne uloženého pod prezývkou „Maznák“. Dôvod je podľa nej jasný. „Priateľský, flirtujúci, nezáväzný, mám ho rada ako človeka a nebolo medzi nami nič, keďže má partnerku a má malé dieťa,“ uviedla vo výpovedi.

Žena je obvinená z objednania vraždy novinára. Podľa medializovaných informácií mala byť blízky vzťah s Marianom Kočnerom.
Žena je obvinená z objednania vraždy novinára. Podľa medializovaných informácií mala byť blízky vzťah s Marianom Kočnerom.
Zdroj: archív


Podpredseda parlamentu sa pre náš denník pred časom vyjadril, že ide o hlúposť. „A na hlúposti nebudem reagovať,“ zdôraznil po medializácii. Po zverejnení fotografií medzi ním a Zsuzsovou však už svoje stanovisko pozmenil. „Pravdepodobne ako jediný z oslovených som na takéto kontakty upozorňoval príslušné orgány a postupoval som podľa ich pokynov a odporúčaní, pričom komunikácia prebehla prostredníctvom tretích osôb a v koordinácii s nimi. Viac sa vyjadríme, až keď získam súhlas dotknutých orgánov,” vyhlásil včera pre Plus JEDEN DEŇ. Narážal pritom na to, že nie je jediný, na ktorého to Zsuzsová „skúšala”. Písala si aj s ďalšími politikmi či s námestníkom generálneho prokuratúra Reném Vanekom. Toho pre prepuknutí kauzy v uplynulých dňoch generálny prokurátor Jaromír Čižnár degradoval na radového prokurátora.

Odvolaný námestník generálneho prokurátora René Vanek
Odvolaný námestník generálneho prokurátora René Vanek
Zdroj: TASR


Odísť z funkcie možno bude musieť aj Glváč. Premiér Peter Pellegrini zatiaľ vyhlásil, že od neho bude žiadať vysvetlenie. Poslanec Erik Tomáš zo Smeru včera v televízii Markíza tiež potvrdil, že sa čaká na jeho objasnenie. „O tejto veci sa s ním bude komunikovať,” doplnil.
Komunikácie si mala Zsuzsová archivovať printscreenom, teda fotografiou obrazovky mobilu v galérii telefónu. Polícia začala Zsuzsovej záznamy analyzovať po zaistení jej mobilu a počítača. K Zsuzsovej mal veľmi blízko Marian Kočner (55), ktorý v prípade vraždy vystupuje ako svedok. Kočner ju mal využívať ako „volavku” na diskreditáciu politikov a iných vplyvných mužov. Podnikateľ sedí od vlaňajšieho leta vo väzbe. Zsuzsovú polícia zatkla v septembri.

 

Politológ Radoslav Štefančík: Glváč by mal odísť z parlamentu nadobro


To, že si podpredseda parlamentu s niekým vymieňa správy, ešte nemusí nič znamenať. Pokiaľ to, samozrejme, robí v súkromí. "Ak je však tá osoba podozrivá z objednávky vraždy, navyše ak je podozrivá z toho, že svoje intímne fotografie posielala pánovi Glváčovi nie pre jeho neodolateľný šarm, ale preto, aby ho mohla vydierať osoba z mafiánskych zoznamov, mal by sa svojim sexuálnym predstavám oddávať už len ako súkromná osoba,” povedal bez servítky Štefančík. Zároveň doplnil, že podľa jeho názoru by mal odísť nielen z funkcie podpredsedu parlamentu, ale úplne. „To neplatí iba pre neho,  ale pre všetkých ďalších politikov, ktorí lákadlám tejto sirény neodolali,” dodal politológ.

Koho ďalšieho menovala Zsuzsová: 


Politik Boris Kollár (53)
Predseda strany Sme Rodina bol medzi prvými, ktorí sa ku kontaktu so Zsuzsovou verejne priznal. Kollár jej mal dať nejaké peniaze. Stretávali sa podľa jeho slov pred 10 rokmi. Podľa Kollára vtedy ešte nepracovala pre Kočnera.

Bratislavský župan Juraj Droba (47)
Alena Zsuzová mala podľa Denníka N pred vyšetrovateľom uviesť aj meno bratislavského župana Juraja Drobu. Ten tvrdí, že sa s ňou nikdy nestretol a bol len jedným z jej cieľov podobne ako iní politici.

Predseda parlamentu Andrej Danko (44)
Aj jeho meno Zsuzsová, podobne ako Drobovo, uviedla pred vyšetrovateľom. Vraj ide o jej priateľov. Vo vyšetrovacom spise však dôkaz o ich komunikácii nie je. Šéf SNS poprel, že by sa s ňou niekedy videl či stretol.

Exminister vnútra a advokát Kuciakovcov Daniel Lipšic (45)
Vlani v októbri niekto zverejnil informáciu, že si mal aj on dopisovať s dnes už obvinenou Zsuzsovou. Prepis ich komunikácie pochádzajúcej ešte z roku 2012 bola z obdobia, keď bol ešte vo funkcii ministra vnútra. Samotný Lipšic to označil za diskreditáciu jeho osoby. O kontakte s Drobom, Dankom ani s Lipšicom dôkaz nie je.

Mohlo by vás zaujímať:

Myslíte si, že by mal Glváč odísť z funkcie v parlamente? Vyjadrite sa v diskusii pod článkom...