Dnes v noci teplota v niektorých dolinách a kotlinách dosahovala až -12 st. Zajtra rovnakú teplotu očakávame cez deň, s jednou malou zmenou – bude plusová!

Počas dnešnej nedele budú teploty klasické zimné, od 0 stupňov až po 3 stupne Celzia. „V priebehu dňa sa však rozfúka južný vietor a neskôr popoludní pribudne od juhozápadu aj oblačnosť. Bude to oblačnosť teplého frontu, spojeného s hlbokou tlakovou nížou nad západnou Európou,“ informuje na svojej stránke SHMÚ.

Zajtra ráno podľa predpovedí budú zrážky pokračovať, v priebehu dňa však ustanú. „Za frontom k nám začne v silnom prúdení od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch - v priebehu 36 hodín oteplí o 10 až 15 st,“ píše na svojej stránke SHMÚ.

Pre okresy žltou platia výstrahy prvého stupňa, na severe Slovenska očakávajú víchricu. Výstraha je preto na druhom stupni.
Pre okresy žltou platia výstrahy prvého stupňa, na severe Slovenska očakávajú víchricu. Výstraha je preto na druhom stupni.
SHMÚ

Ak ste si teda dámy nestihli obliecť svoju obľúbenú jesennú sukňu, zajtra to môžete napraviť. Denné maximum bude dosahovať 3 až 8 stupňov, na juhozápade a miestami na juhu stredného Slovenska bude dokonca 9 až 14 stupňov!

Pre tých, ktorí zimu radi nemajú, má SHMÚ aj zlú správu. Takéto počasie sa u nás dlho neudrží. V utorok bude totižto v silnom prúdení tento prílev veľmi teplého vzduchu vrcholiť a od stredy už sa opäť vráti zima.

Víchrica na horách

Pozor si treba však dávať na vietor. SHMÚ na najbližšie dni vydalo výstrahy pred vetrom na horách.

Pre väčšinu územia krajiny platí prvý stupeň, opatrní by mali byť na severe Slovenska, kde je vyhlásený až druhý stupeň. Vietor tam môže dosahovať rýchlosť až 135-150 km/h.

VŠETKY OSTATNÉ VýSTRAHY, KTORÉ VYDALO SHMÚ, SI MôŽETE POZRIEŤ TU.