Keď Smer predstavil kandidátku, vyvolalo to uznanie ale aj prekvapenie. Kontroverznému Ľubošovi Blahovi totiž pripadla 11. pozícia. Teraz sa už statusy Ľuboša Blahu (39) objavujú na oficiálnej stránke SMER-SD. Nachádzajú sa v sekcií blogy, kam sú preberané priamo, bez úprav z Facebooku, píše Denník N.

Blahove statusy sú pritom kontroverzné a strhávajú na seba veľa pozornosti. Ich kritici často hovoria o prekrúcaní informácií, či cherrypickingu - argumentačnej chybe, pri ktorej rečník vyberá príklady, ktoré sedia jeho agende, miesto toho, aby sa pozrel na objektívne fakty. Tak isto v nich zaznievajú vulgárne prirovnania, urážky či ostrejší jazyk.

Fanúšikovia Blahu ho však práve pre tento štýl vyjadrovania majú radi. Pod statusmi sa objavujú desiatky  pochvalných komentárov. Sú radi, že Blaha vyslovil niečo, čo sa oni neodvážia a spôsobom, ktorý je iný ako zvyčajne korektné reči politikov. Zdá sa, že popularita statusov je vysoká a preto Ľuboš Blaha niektoré statusy vydal aj knižne.

"V skutočnosti sa tam príspevky objavujú už rok a pol, je to štandardný postup. Takéto príspevky sa tam objavujú aj od iných poslancov," vysvetlil hovorca strany Smeru-SD Ján Mažgút.

Mohlo by vás zaujímať: