Šéf vlády Robert Fico včera vyhlásil, že kandidátom strany Smer v prezidentských voľbách 2019 nebude. „Vyhlasujem to na zdravie môjho syna. A viete, že ja držím slovo. Nebudem kandidovať na prezidenta SR,“ povedal.

Sulík si o Ficových výrokoch myslí svoje. Je zúfalý!

Za chybu označil aj svoju predošlú prezidentskú kandidatúru. „Bola to z mojej strany politická chyba, lebo kandidovať na post prezidenta z postu predsedu vlády je nemožné,“ priznal šokujúco Fico, ktorý za svojím neúspechom z roku 2014 vidí vôľu jeho voličov vidieť ho aj naďalej v premiérskom kresle.

Fico prehovoril o prezidentskej kandidatúre. Konečne prezradil svoje plány!

Podľa politického analytika Jána Baránka je však po vojne každý generál. Reagoval tak na Ficov výrok o tom, že kandidatúra za prezidenta v roku 2014 bola chyba. Podľa neho sa našlo zopár ľudí, ktorí ho nevolili kvôli tomu, že chceli aby zotrval v premiérskom kresle.

Fico spustil čistky. Títo majú svoje dni už spočítané

„Ale to sú ľudia, ktorí by na druhej strane nevolili Kisku. Lebo človek, ktorý natoľko zbožňuje Fica, že chce aby zostal premiérom nebude voliť jeho protivníka za prezidenta,“ povedal Baránek.

Pavol Rusko štyri hodiny vypovedal kvôli príprave vraždy: Sú to svinstvá!

„Smeruje to do sféry prvoplánového a nepodareného politického markentingu,“ myslí si o premiérových vyjadreniach analytik. To, že Fico už viac nechce kandidovať považuje za pochopiteľné.