Počas súdneho pojednávania v Justičnom paláci v Bratislave sa to doslova hemžilo mafiánmi. Spoločne s exministrom Pavlom Ruskom sa totiž v jednej miestnosti ocitol boss Mikuláš Černák, jeho niekdajší komplic Miloš Kaštan a boss sýkorovcov Róbert Lališ. Všetci prišli vypovedať vo veci objednávky vraždy Sylvie Volzovej. Ide o bývalú spolumajiteľku Markízy a jej odstránenie si mal u Černáka objednať práve Rusko. Tvrdí to samotný boss, ktorý si odpykáva svoj trest v base v Leopoldove

Pavol Rusko prišiel na pojednávanie.
Pavol Rusko prišiel na pojednávanie.
Zdroj: NPK

Ako prvý začal so svojou výpoveďou už spomínaný Černák, ktorý sa rozhovoril o tom, ako sa dostal k obvineniu Ruska: "Prišiel za mnou tím Gorila ohľadom nejakej ekonomickej trestnej činnosti za Dzurindovej vlády. Povedal som im, že vtedy som už bol vo väzení. A vtedy som sa nejako preriekol. Ale nechcel som o tom hovoriť, lebo naša spoločnosť nie je pripravená na to, aby bol taký človek (Rusko, pozn. redakcie) odsúdený za takú ohavnosť." Policajti si vraj overili nejaké fakty a prišli vraj za ním zas. "Sú to mladí vyšetrovatelia a chcú veci riešiť ako by mali. Nebolo to z ich strany žiadne navádzanie. Preto som začal hovoriť. Proti Ruskovi nemám nič. On mi nikdy nič zlé neurobil a ani ja jemu. Hanbím sa za svoje skutky."

Súdny proces s bossmi podsvetia Černákom, Kaštanom, Lališom a exministrom Pavlom Ruskom sa začal.
Súdny proces s bossmi podsvetia Černákom, Kaštanom, Lališom a exministrom Pavlom Ruskom sa začal.
Zdroj: Karol Farkaš

Právny zástupca Volzovej Roman Kvasnica sa Černáka spýtal, na jeho názor, že z akého dôvodu nedošlo k vražde. "Ja som presvedčený, že ani v tom čase by som nevedel zabiť ženu. Ale sýkorovci áno. Našťastie ma zavreli a k vražde nedošlo. Som za to rád."

Viac o celom procese sa dočítate v TOMTO ČLÁNKU. 

FOTOGRAFIE ZO SÚDNEHO PROCESU S MAFIÁNMI A PAVLOM RUSKOM NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Prečítajte si tiež: