Hlavným pódiom bude amfiteáter Trnovce v Myjave a organizátori na ňom očakávajú viac ako 1500 účinkujúcich z celého sveta. Počas troch dní budú pre priaznivcov ľudovej kultúry pripravené desiatky programov pre malých i veľkých. Tvorivé dielne, divadelné predstavenia, tanečné školy, ľudové rozprávania, ochutnávky regionálnych špecialít, veľké javiskové choreografie.

Svoje brány návštevníkom opäť otvorí mestečko MY-A-VY na lúke za amfiteátrom a nebude chýbať ani tradičný sobotňajší Jarmek pot mijafskú vežu.

V Myjave vás čakajú tri dni skvelého folklóru z domova aj zahraničia.
V Myjave vás čakajú tri dni skvelého folklóru z domova aj zahraničia.
Zdroj: Archív

„Dámy a páni, ctení hostia, srdečne vás všetkých pozývame počas tretieho júnového víkendu na Myjavu! Príďte si vychutnať skutočnú oslavu folklóru naplnenú spevom, tancom, piesňou, remeselnými tradíciami našich predkov, smiechom, dobrou náladou i skvelým jedlom z Kuchyne starých materí. Ste v kopaničiarskej metropole vítaní!,“ odkazujú organizítori.

Dáždniky sú zakázané!

Na hlavných programoch 59. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2018 v amfiteátri Trnovce bude prvý raz platiť zákaz používania dáždnikov.

Organizátori riešia možnosť rýchlej dostupnosti pršiplášťov pre návštevníkov podujatia, ak by ich bolo treba. Aktuálna predpoveď počasia na nadchádzajúci víkend je síce celkom priaznivá, ale ako sa vraví, treba byť pripravený na všetko.

S dáždnikmi je vstup na amfiteáter zakázaný.
S dáždnikmi je vstup na amfiteáter zakázaný.
Zdroj: Archív

Takže jednoduché pršiplášte pripravené budú. Síce ich nebudú rozdávať k vstupenkám, ale ak bude hroziť prehánka alebo sa počas programu na chvíľu rozprší, budú tieto pršiplášte k dispozícii za 1 euro pokladniach pri vstupoch do areálu, v myjavskom domčeku pri mestečku MY-A-VY a v žltom domčeku priamo pri vchode do amfiteátra v smere od občerstvovacej či remeselnej zóny.

Dopravné obmedzenia

Mesto Myjava vyzýva vodičov a majiteľov motorových vozidiel, aby od piatka 15. 6. 2017 od 20.00 h neparkovali na parkoviskách v centre mesta na Námestí M. R. Štefánika a pri rieke Myjava z dôvodu príprav na sobotňajší "Jarmek pot mijafskú vežu", ktorý bude súčasťou 59. Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2018. Mestská polícia Myjava zároveň oznamuje, že v sobotu 16. 6. 2018 bude v čase od 6.00 do 14.00 h uzavreté Námestie M. R. Štefánika vrátane komunikácie pri rieke Myjava z dôvodu konania jarmoku a sprievodu folklórnych súborov v rámci 59. Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2018.

V Myjave vás čakajú aj dopravné obmedzenia.
V Myjave vás čakajú aj dopravné obmedzenia.
Zdroj: Archív

V čase uzávierky nebude možné parkovať vozidlami v centre mesta. Mestská polícia preto žiada vodičov motorových vozidiel, aby sa počas uzávierky riadili pokynmi príslušníkov polície a dopravným značením. Doprava bude v tomto čase presmerovaná na Partizánsku ulicu, Ulicu 1. mája, Staromyjavskú ulicu a Pirte v oboch smeroch. Parkoviská pre návštevníkov festivalu budú aj tento rok na Marečkovej ulici, od križovatky Hurbanovej ulice s Moravskou ulicou po križovatku Hurbanovej ulice so Staromyjavskou ulicou a na Moravskej ulici po križovatku Moravskej ulice s Hurbanovou ulicou. Tiež bude možné využiť ostatné parkoviská na Myjave za predpokladu, že vodiči dodržia ustanovenia cestného zákona. Ďalšie parkovacie miesta budú už tradične k dispozícií v Trnovcoch. Budú opäť riešené na trávnatých plochách pri festivalovom areáli. Ďakujeme za pochopenie!

Vstupné na slávnosti v Myjave

Piatok 15. júna: Celodenný: 8 euro, zľavnený: 3 euro

Sobota 16. júna: Celodenný: 10 euro, zľavnený: 5 euro

Nedeľa 17. júna: Celodenný: 7 euro, zľavnený: 3 euro