Aj vzhľadom na aktuálne dianie na našej politickej scéne bolo jasné, že diskusia spomínaných politikov sa nebude niesť v pokojnom duchu. Premiérovi Petrovi Pellegrinimu podkúril hneď v úvode moderátor relácie Michal Magušin, ktorý od predsedu vlády chcel, aby vysvetlil, v čom on osobne po 18 rokoch v politike predstavuje sľubovanú zodpovednú zmenu. "Ja som priniesol zmenu v riadení krajiny aj v štýle komunikácie“bránil sa, pričom politickú minulosť musel obhajovať aj Beblavý, ktorý v minulosti prešiel stranami SDKÚ či Sieť.

„Najviac ľutujem, že som uveril Radoslavovi Procházkovi (líder zaniknutej strany Sieť, pozn. autora) a, naopak, za najlepšie považujem to, že som sa mu vzoprel, keď išiel do vlády so Smerom“ vyhlásil.

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: ARCHÍV

Blokáda parlamentu:

Diskusia sa rýchlo prehupla do súčasnej situácie v parlamente, ktorý dva dni blokovala časť opozície. „Čo sa týka toho, čo sa deje v parlamente, my by sme tak nekonali, ale chápeme to," zastal sa opozičníkov Kiska, no celkom inak situáciu videl súčasný predseda parlamentu Andrej Danko.

"Ja mám pocit, že žijeme v matrixe. Odkedy som videl Beblavého v pyžame, ponožky Poliačika a tortu som v šoku."Danko sa ďalej pousmial nad sloganom "poďme do nich". „Majú niekoľko kíl aj s ponožkami, tak neviem, do koho by chceli ísť. Parlament bol legálne zvolený. Schôdza sa opozícii môže páčiť či nepáčiť, ale to, čo predviedli, je deštrukcia štátu.“uzavrel.

Paradoxne, tentokrát dal za pravdu Dankovi aj Kotleba. "Ľudia ako Beblavý nám nadávajú do fašistov a oni, keď im niečo nevyhovuje, sú schopní zablokovať Národnú radu. Títo ľudia sa v zmysle zákonov dopustili sabotáže proti Slovenskej republike," povedal.

Beblavý blokádu parlamentu obhajoval názorom, že rada bola podľa názoru mnohých právnikov zvolaná nezákonne. Podľa jeho názoru musí byť politik nielen odborníkom, ale aj bojovníkom a opozícia v tomto prípade nemala inú možnosť.

„My sme si túto kampaň nevybrali. Túto kampaň si vybrala súčasná koalícia, ktorá sa snažila brutálnym populizmom vyhrať voľby, jednoducho sme museli zasiahnuť" povedal.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE