Hoci Druckerove pôsobenie v politike netrvalo dlho, za dva roky stihol vystriedať hneď dva rezorty. Po tom, čo v roku 2016 Smer-SD, SNS, Most-Híd a dnes už neexistujúca strana Sieť Radoslava Procházku zložili vládu, obsadil post ministra zdravotníctva. Neskôr v ministerskom kresle vystriedal dlhoročného ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý odstúpil z funkcie v dôsledku politickej krízy po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Po tom, čo politiku opustil sa dlhšie pošuškávalo, že sa chystá na politický comeback. A nakoniec sa tak aj stalo.

Exminister zdravotníctva Tomáš Drucker zakladá novú politickú stranu.
Exminister zdravotníctva Tomáš Drucker zakladá novú politickú stranu.
Zdroj: TASR

„Ideme do toho. Už tento týždeň začíname zbierať podpisy. Som presvedčený, že ak dnes niečo v politike veľmi chýba, tak je to normálnosť. Nielen ľudskosť, solidarita a slušnosť by mali byť normálne. V politike by mali byť normálne aj program a dosahovanie skutočných výsledkov a to najmä tam, kde máme najväčší problém a kde je najväčší dlh voči spoločnosti. Pretože len reči každodenný život ľudí nijako nezlepšia," napísal exminister na sociálnej sieti.

Tím ľudí, s ktorýmí plánuje spolupracovať, by mala verejnosť spoznať už v blízkej budúcnosti. „Už čoskoro predstavíme tím ľudí a ktorí majú nie len ambíciu, ale aj energiu a najmä skúsenosť, pretože som presvedčený, že nie len novosť, ale aj skúsenosť a schopnosti sú pre dobrú verejnú službu kľúčové," doplnil. „Ďakujem, ak mi v tom pomôžete, a spoločne pomôžeme aj Slovensku a všetkým, ktorí tu žijeme," dodal Drucker na záver. A ako sa bude Druckerova nová strana volať? To sa dozviete v našej galérii.

LOGO NOVEJ DRUCKEROVEJ STRANY A JEJ NÁZOV NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: