Strana Hlas má podľa Pellegriniho reálne podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa či v prípade vicepremiéra Štefana Holého dokonca zo šírenia nákazlivej choroby. Ako vieme, Holý po návrate z Veľkej Británie podľa Pellegriniho nedostatočne vysvetlil, či dodržal opatrenia a či sa testoval na ochorenie COVID-19. Pellegrini sa tiež pýta, prečo premiér a členovia vlády nereagujú na kritickú situáciu v súvislosti s rastom hospitalizácií v nemocniciach a rastúcimi úmrtiami na ochorenie COVID-19 či situáciou v Nitre. Pellegrini kritizoval, že nezasadá ústredný krízový štáb a zároveň naznačil

Premiér podľa lídra Hlasu nerešpektuje a mení odporúčania iných orgánov a preto mohol tiež porušiť paragraf trestného zákona, ktorý hovorí o marení úlohy verejným činiteľom. Zneužívanie právomoci verejného činiteľa spája Pellegrini s tým, že z otvorených lyžiarskych stredísk mal benefitovať šéf parlamentu Boris Kollár (55).    

Peter Pellegrini trávi rád čas v prírode. Ak mu to pracovné povinnoasti umožnia.
Zdroj: instagram P. Pellegrini

Kollár v rýchlej reakcii vylúčil dohady, žeby sa akékoľvek opatrenia zavádzali s ohľadom na jeho osobu. „Chceme znova zdôrazniť, že Boris Kollár vlastní aj sieť reštaurácií, ktoré sú pre nariadenia dlhodobo uzavreté, pričom niektoré z nich museli svoju prevádzku aj úplne ukončiť. Tak v prípade reštaurácií, ako aj pri lyžiarskych strediskách predseda Kollár plne rešpektuje a riadi sa nariadeniami hlavného hygienika," uviedla Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová.

Počas tlačovej besedy v Nitre sa k obvineniam vyjadril aj samotný premiér. „Názory týchto ľudí či už Fica, alebo Pellegriniho ma vôbec nezaujímajú. Sú to ľudia, ktorí tu 12 rokov systematicky rozkrádali zdravotníctvo. A je absurdné, aby práve oni moralizovali," odkázal. Ministerka pre investície Veronika Remišová (44) obvinenia označila za zneužívanie polície na politiku. „To však starý aj nový Smer robil odjakživa. Situácia s pandémiou nie je dobrá, viac musí robiť aj štát, no opatrenia musia dodržiavať aj občania," odkázala Remišová. „Tu Pellegrini a Fico významne prispeli k spochybňovaniu potreby opatrení, spochybňovali ich dodržiavanie a osobne Pellegrini v najsledovanejšej relácii spochybňoval aj očkovanie, čo je mimoriadne nezodpovedný prístup," uzavrela.

Na snímke premiér SR Igor Matovič
Zdroj: Martin Baumann

Paradoxne sa Pellegrini dočkal aj kritiky zo strany politológa Radoslava Štefančíka, ktorý obyčajne nešetrí tvrdými hodnoteniami Matoviča. "Ide o typický príklad agresívnej opozičnej politiky. Opatrenia vlády neboli dokonalé, ale keď sa človek pozrie, aké plné boli turistické centrá, ako sa migrovalo počas Vianoc krížom krážom Slovenska, potom za nárast pozitívnych prípadov predsa nemožno viniť vládu," uviedol politológ s dôvetkom, že Pellegrini mal príležitosť ukázať tvár štátnika. "Mohol odkázať ľuďom, aby sa hneď ako to bude možné nechali očkovať," povedal. Ale nemožno sa čudovať. NAKA už zaklopala na dvere jedného člena Hlasu a nemožno vylúčiť hypotézu, že už stojí pred prahom ďalšieho. Odkloniť pozornosť verejnosti iným smerom teraz opozícii vyhovuje," uzavrel.

V závere dňa ešte premiér Igor Matovič stihol poslať svojim kritikom poriadne drsný odkaz, ten si však radšej prečítajte v KOMENTÁRI POD DRUHOU FOTKOU V GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: