V tíme, ktorý sa podieľa na vyšetrovaní smrti snúbencov sú operatívci, analytici aj vyšetrovatelia. Ich počet po novom nepresahuje dve desiatky ľudí. Toto zúženie súvisí s bojom proti úniku informácií.  „Bola daná úloha, že títo ľudia budú riešiť len priamo objednávateľov a vykonávateľov vraždy,“ povedal policajný prezident Milan Lučanský pre Aktuality.sk. Jeho rozhodnutie prišlo rozkazom a do paltnosti vstúpilo len nedávno.  Únik informácií podľa neho ovplyvňuje kvalitu a rýchlosť vyšetrovania, ale aj to, či sa prípad vyšetrí, alebo nie. "Verím tomu, že príde čas, keď sa dozvieme aj to, odkiaľ ten únik bol alebo momentálne je," podotkol.

Možným dôvodom rozhodnutia policajného šéfa môže byť aj informácia, s ktorou prišiel Denník N. Portál ešte v decembri informoval, že nitrianskeho podnikateľa  Norberta Bödöra mala zbaliť a vypočuť NAKA. Ten sa to však dozvedel a na políciu prišiel vypovedať sám. Bödör je synom majiteľa SBS Bonul Miroslava Bödöra. Ako portál ďalej informoval, ten je rodinne spriaznený s niekdajším policajným šéfom Tiborom Gašparom.

Kým doteraz sa o Norbertovi Bödöri a jeho možnom zapojení do prípadu vraždy Jána Kuciaka (†27) len šepkalo, teraz je všetko inak.
Kým doteraz sa o Norbertovi Bödöri a jeho možnom zapojení do prípadu vraždy Jána Kuciaka (†27) len šepkalo, teraz je všetko inak.
Zdroj: archív

Vznikla však aj ďalšia špeciálna skupina. Tá sa bude špecializovať na vyšetrovanie článkov, ktoré zavraždený novinár napísal. Aké ďalšie opatrenia Lučanský presadí, nešpecifikoval. Faktom však je, že situácia naberá na obrátkach aj kvôli tomu, že v prípade vedie trestné stíhanie policajná inšpekcia. Dôvodom má byť podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.