František Imrecze pôsobil na pozícii riaditeľa FS takmer 6 rokov. Počas tohto obdobia sa mu podľa jeho slov podarilo zvýšiť príjem do štátnej kasy a zefektívniť výber daní. Pravidelne sa ukazoval na tlačových konferenciách v prítomnosti bývalého šéfa Kriminálneho úradu FS (KÚFS) Ľudovíta Makóa či vtedajšieho premiéra Pellegriniho alebo exministra financií Petra Kažimíra.

Dnes spolupracuje s políciou nielen Ľudovít Makó, ale aj František Imrecze.
Zdroj: Marko Erd

Práve s Kažimírom mal mať podľa svojich slov pravidelné stretnutia a to, že bude v roku 2019 guvernérom Národnej banky SR, zrejme vedel. Logicky sa tak uvoľnilo miesto ministra na financiách. Imrecze má práve o tomto rozprávať vo svojej výpovedi z konca júna 2021.

Imrecze sa vzdal svojej funkcie v septembri 2019. Bolo to na základe kauzy vyrubovania nízkych ciel na tovar z Ázie. Na tie upozornil Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF). Podvody sa mali týkať viacerých štátov Únie v celkovej hodnote 2,2 miliardy eur. Slovenska sa týkali úniky v hodnote 300 miliónov eur. Imrecze však vtedy vysvetľoval, že podmienky neboli v čase, keď nás OLAF obvinil v platnosti, takže žiadna pokuta nehrozí. Svoju rezignáciu oznámil na záver parlamentného výboru pre financie a rozpočet. Následne sa stretol s novinármi.  „Niektorí politici znevažujú prácu zamestnancov FS, ich aj mňa označujú za neschopných ľudí s neadekvátnym vzdelaním a za zlodejov. Ja sa od toho absolútne dištancujem,“ vyjadril sa pred dvoma rokmi na tlačovej konferencii. Okrem iného rovnako povedal, že sa vzdáva svojej funkcie  a že prítomní  novinári to vedia ako prví.

Článok pokračuje na ďalšej strane.