"Hmotná zodpovednosť funkcionárov je evergreen slovenskej politiky, ktorý sľubovala vláda Roberta Fica aj Igora Matoviča, naposledy vo včera schválenom programovom vyhlásení. Ani jedna sa však neodvážila zatiaľ tento zákon prijať," napísal na sociálnej sieti primátor Hlohovca a člen stran SPOLU - občianska demokracia, Miroslav Kollár.

Podľa Kollára síce vládne stray o návrhu tohto zákona veľa rozprávajú, ale jeho predloženie sa naťahuje, čo ho núti pýtať sa, či to vôbec chcú stihnúť tak, aby sa týkal ešte aj ich nominantov vo verejných funkciách.

"Strana SPOLU už v minulom volebnom období zákon o hmotnej zodpovednosti v NR SR predložila a preto ho teraz, keďže vládna koalícia váha, predložíme na najbližšiu schôdzu parlamentu opäť," napísal Kollár.

Podľa jeho slov si je plne vedomý, že predložený zákon sa bude týkať aj jeho ako primátora mesta. "Ale tak to je v poriadku – len v našom malom okresnom meste prešlo za tých necelých 7 rokov, čo som vo funkcii, rozpočtom viac ako 150 miliónov eur. Pokiaľ však verejný funkcionár koná v súlade so zákonom, nemá sa čoho báť," doplnil Miroslav Kollár.

Dôvod zaslania OBROVSKEJ sumy peňazí nájdete v GALÉRII >>>