Moderátori nedeľňajšej špeciálnej relácie televízie Markíza, ktorá sa venovala aktuálnej téme – možnému zrušeniu Mečiarových amnestií, prežili šok. Avizovaný hosť Ján Cuper totiž do relácie nedorazil. Na telefonáty tiež nereagoval, keďže si vypol mobilný telefón.

Flašíková -Beňová prehovorila o Mečiarových amnestiách. Aký má na ne názor?

Politici riešia Mečiarove amnestie. Matka Remiáša nad tým len krúti hlavou!

VIDEO Mečiarove amnestie chcú opäť zrušiť: Budajov pokus je už siedmy v poradí

Telefón mal Cuper vypnutý aj dnes. K amnestiám sa však predsa len vyjadril. O jeho výroku informoval na sociálnej sieti bývalý poradca prezidenta Michala Kováča. „Toto, čo sa tu teraz deje, nie je o amnestiách, ale o revolúcii. A ja som revolucionár nikdy nebol,“ vyhlásil Cuper podľa Pavla Demeša.

Ján Cuper zastupoval Ivana Lexu, ktorý bol v čase zavlečenia Michala Kováča mladšieho riaditeľom Slovenskej informačnej služby. Podozrenie z tohto činu bolo práve na SIS. V takomto duchu sa nesie aj svedectvo korunného svedka prípadu zavlečenia - bývalého príslušníka SIS Oskara Fegyveresa. Ten tvrdí, že na násilnom odvlečení prezidentovho syna do Rakúska sa tajná služba podieľala. 

Ján Cuper (ten, ktorý stojí)  mal na amnestie reagovať na konci prednášky.
Ján Cuper (ten, ktorý stojí) mal na amnestie reagovať na konci prednášky.
Zdroj: facebook

Neslávne známe amnestie v roku 1998 udelil vtedajší zastupujúci prezident Vladimír Mečiar na prípad zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho. Amnestie sa pokúsili politici už niekoľkokrát zrušiť, na aktuálnej schôdzi by sa mal parlament zaoberať až dvomi spôsobmi, ktoré by ich zrušenie umožnili. Jeden predkladá opozičný poslanec Ján Budaj a druhý pochádza z dielne koaličného trojlístka.