Netradičnej úlohy sa šéf rezortu vnútra zhostil počas utorkovej diskusie kandidátov na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

V kabarete publicistu Michala Havrana sa oproti sebe v banskobystrickom bábkovom divadle posadila trojica Martin Klus, Ján Lunter a Stanislav Mičev, ktorých si Havran vybral preto, že podľa prieskumov majú mať práve oni šanci poraziť v župných voľbách Mariana Kotlebu. Ich slová si s očividným záujmom vypočul aj samotný Kaliňák.

„Všetci chceme, aby v Banskej Bystrici vyhrala sloboda a demokracia. Aj preto som sa prišiel pozrieť na stretnutie demokratických kandidátov na župana ako divák, aby sa aj banskobystrický kraj v nadchádzajúcich voľbách vrátil do demokratických rúk,“ povedal na margo svojho počinu šéf rezortu vnútra.

„Je dôležité, aby sme v tomto kraji dali extrémizmu stopku, na čom sa zhodli v diskusii aj kandidáti,“ jasne povedal Kaliňák.

Župné voľby sú na programe už na jeseň tohto roka. V Banskobystrickom kraji sa o stoličku župana s výnimkou úradujúceho predsedu Mariana Kotlebu momentálne uchádza sedem kandidátov - Igor Kašper, Ivan Saktor, Milan Urbáni, Martin Juhaniak, Stanislav Mičev, Martin Klus a Ján Lunter.