Čítanie Threemy nebolo určite príjemné pre rodičov Jána Kuciaka († 27) a Matiny Kušnírovej († 27). Otec zavraždeného, Jozef Kuciak, dokonca naznačoval obžalovanému z objednávky vraždy Marianovi Kočnerovi symbol mreží, aby bolo zrejmé, kam podľa neho patrí. Sudkyňa otca zavraždeného novinára upozornila, aby prestal gestikulovať smerom k obžalovanému: „Pán Kuciak, prestaňte, robili ste to aj včera.“

Komfortne sa však necítila ani Zsuzsová. Keď sa čítali správy z Threemy, ktoré právni zástupcovia poškodených označili za písanie si obžalovaných o vražde v inotajoch, Zsuzsová zareagovala slovami: „Je jasné, čo tými správami myslíme. To je iba v hlave Lipšica a Kvasnicu. Ja to beriem tak, že čítaj, čo vidíš a rozumej tomu, čo čítaš. To, že si to niekto otočí ako chce, za to ja nemôžem.“

Existenciu správ ale obžalovaní potvrdili tým, že sa vyjadrovali ku všetkému prečítanému a snažili sa ich slová vysvetliť. V správach sa písalo aj o tom, ako má dať Kočner Zsuzsovej výplatu. Ona to pred súdom označila za výživné pre jej dcéru. Lipšic vysvetlil, že výplata je odmena za prácu a nie výživné.

„Nebude Lipšic hovoriť, ako mám čo nazývať. Keď si so mnou vypisoval, nebol taký múdry,“ reagovala Zsuzsová na slová právnika. Na to ju opäť upozornila sudkyňa: „Upozorňujem vás, aby ste sa nevyjadrovali hanlivo o procesných stranách.“ Zjavne podráždená Zsuzsová mala aj na to reakciu: „Ja sa vyjadrujem tak, ako to cítim.“Zsuzsová si mala s Lipšicom písať ešte v roku 2012, kedy nebola z ničoho obvinená.

No advokát to popiera a už nejedenkrát sa vyjadril, že v rokoch 2012 a neskôr sa mu niekto niekoľkokrát nabúral do účtu na sociálnej sieti. Vo verejnom statuse o tom informoval napríklad aj 19. novembra 2013, kedy sa o jeho konverzácii so Zsuzsovou ani nevedelo. K samotnej komunikácii so Zsuzsovou v minulosti povedal: „Z obsahu tej komunikácie je zrejmé, že je vymyslená. Akonáhle začalo vyšetrovanie Gorily, začala sa proti mne štvavá kampaň. Je mi zrejmé, z ktorých miest táto kampaň išla, bolo to aj od osoby Mariana Kočnera.“ Lipšic sa preto tentokrát k slovám Zsuzsovej na súde ani nevyjadroval.

Anketa
Myslíte si, že Alena Zsuzsová si písala skutočne s Danielom Lipšicom?
  • 39%
  • 4%
  • 3%
  • 1%
  • 53%

Mohlo by vás zaujímať: