Malá obec Ľubietová sa nachádza približne 20 kilometrov od Banskej Bystrice. Práve v tejto obci zdedila ministerka rekreačný dom, kde chodí relaxovať aj so svojimi dvoma dcérami a s manželom.

Kolíková zdedila nehnuteľnosť po svojom otcovi a je štvrtinovou vlastníčkou, ako uviedla vo svojom majetkovom priznaní za rok 2019. Cesta k tejto malej nehnuteľnosti je doslova zašitá a rodina ministerky Kolíkovej si tak môže užívať stopercentnú samotu. „Táto naša chata je na mieste chatky, ktorú ešte staval môj starý otec v čase, keď som ešte nebola ani na svete. Jednou z vecí, na ktorej môjmu otcovi veľmi záležalo, bolo, že na tomto mieste chcel, aby sme si našli ako rodina už novú chatu. Stihol ešte, aby chata bola skolaudovaná a v rovnakom roku, žiaľ, zomrel. Po jeho smrti takto boli vyrovnané dedičské podiely,” prezradila nám ministerka, ktorá dodala, že napriek samote má predsa len nejakých susedov. „Áno, treba povedať, že v čase, keď je okolo našej chaty sneh, tak si tu nájdem stopy po vlkoch aj po medveďoch, čomu sa teším, lebo mám tieto zvieratá rada, nemám z nich strach,” hovorí.


Vzhľadom na nástup do ministerského kresla má však Mária Kolíková čoraz menej voľna, aby si do Ľubietovej spravila výlet.

Ministerka povedala aj viacero dojímavých slov o čarovnom mieste a chalupe. TIE SI PREČÍTAJTE V NAŠEJ GALÉRII.

To, že v dedine majú ministerku, však obyvatelia vedia. Registrujú ju aj predavačky v miestnych potravinách. „Naposledy som ju videla minulé leto. Spolu s deťmi si kúpili nanuky. Odvtedy tu nebola,“ povedala jedna z nich.

Prečítajte si tiež: