Po spochybnení vzdelania najjazyčnatejšej poslankyne SaS Janky Bittó Cigánikovej, tentoraz tento anonymný prispievateľ, ktorého často citujú poslanci OľaNO, zaútočil priamo na Richarda Sulíka.

Zatiaľ vicepremiéra a ministra hospodárstva Sulíka totiž obvinil, že paktuje s Miroslavom Sujom z opozičného hnutia Republika. To vzniklo odštiepením z extrémistickej ĽSNS. Utajený svedok najskôr pripomína Sujovu minulosť spätú s niekdajším bosom bosov Mikulášom Černákom: „Miroslav Suja nemá čo hľadať vo verejnom priestore a je obrovskou hanbou, že takýto človek môže sedieť v parlamente,“ konštatuje Utajený svedok.

Richard Sulík a Igor Matovič sú dve hlavné postavy koaličnej krízy, ktorá môže vyústiť v predčasné voľby.
Zdroj: ARCHÍV

Potom však pritvrdzuje: „Podľa mojich informácií sa s ním mal pred časom tajne stretnúť v Detve, v bare Gabriela, predseda strany SaS Richard Sulík.“ Samozrejme, Sulíkovi položil verejne otázku, prečo sa „tajne stretáva s fašistami a čo je predmetom týchto stretnutí“, ale aj aké boli ďalšie „pochybné“ Sulíkové stretnutia v poslednej dobe a čo na nich riešili.

„Pán Sulík,“ pokračuje anonym v osobnom tóne, „ako dlho ste už rozhodnutý zhodiť túto vládu a kto vám za čo sľúbil?“ SaS však popiera stretnutia Sulíka so Sujom. „Toto popierame. K žiadnemu takému stretnutiu nedošlo,“ reagoval hovorca liberálov Ondrej Šprlák na naše otázky.

„Naposledy bol Richard Sulík v Detve na Krajanských slávnostiach pod Poľanou. Bolo to na pozvanie predsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Jána Pilipa,“ spresnil Šprlák. To potvrdzuje aj správa na stránke úradu. Slávnosť sa uskutočnila 18. júla tohto roku. V správe sa píše, že Sulík ako vicepremiér a minister hospodárstva „slávnosť navštívil“.