Úžasný prírodný mikrosvet neďaleko hotela Thermia Palace ponúka neopakovateľný svet vodných rastlín a živočíchov. Každý deň nájdete nové kvety lekien, ktoré pútajú žiarivými farbami od bielej, žltej, červenej, ružovej až po modrú. Kvitnú 5 až 6 dní. Kráľovnou prostredného jazierka je viktória kráľovská – vodná ruža – považovaná za najväčší a najkrajší druh lekna z tropických pralesov. Aby ste ju však uvideli v plnej nádhere, musíte prísť v pravú chvíľu. Jej nádherný kvet totiž žije iba 18 hodín. Má okrúhle misovité listy plávajúce na hladine, dosahujúce priemer až 2 metre. V piešťanských jazierkach kvitne od júla do októbra.

Svet piešťanských jazierok

VIKTÓRIA REGIA: Kráska na jeden deň.

Svet piešťanských jazierok

TERMÁLNE JAZIERKA: Obľúbená zastávka návštevníkov Kúpeľného parku.

Korytnačky, japonské ryby, divé kačky

Nemenej lákavá je fauna jazierok. Pri troche pozornosti objavíte žabu skokana zeleného, korytnačky písmenkové, vo vode nájdete stovky akváriových rybičiek, v jazierku vľavo aj veľkých japonských koi kaprov. Občas pristane na lekne unavený vrabčiak a na jazierka pravidelne zavíta aj kačica divá.

Svet piešťanských jazierok
 

KORYTNAČKA PÍSMENKOVÁ: Vyhrieva sa na slniečku.

Svet piešťanských jazierok

Trocha histórie

S nápadom vybudovať jazierka prišiel bulharský excár Ferdinand I. Coburg. Stalo sa tak počas prechádzky v parku s vtedajším majiteľom kúpeľov Imrichom Winterom. Jazierka vybudovali v rokoch 1928 až 1930.

Svet piešťanských jazierok

KVETY LEKNA: Pútajú vznešenou nádherou.

Svet piešťanských jazierok