Valková zvládla pojednávanie v kauze zmenky s prehľadom a vyvracala Kočnerove tvrdenia, že by Valko na prelome tisícročí pomáhal riešiť spor s Gamatexom, pri ktorom mali vzniknúť zmenky za 69 miliónov eur. Tie mu mala podľa Kočnera zaplatiť TV Markíza. Valková na súde okrem iného povedala: „Ernest ma upozornil, že Kočner je nebezpečný človek.“ Po súde odpovedala novinárom aj na otázky ohľadom vraždy jej exmanžela. Ten bol zavraždený 8. novembra 2010 vo svojom dome v Limbachu.

„Prešla som si výpovede Klinka a Radiča. Som z toho dosť zhrozená, lebo výpovede tých dvoch sa absolútne nezhodujú,“ povedala Valková. Podľa Valkovej vraj padli dva výstrely a nie jeden, ako tvrdia obvinení. „Niekedy sa mi zdá, že tam ani vôbec neboli,“ zamyslela sa Valková. V čom zásadnom sa ýpovede svedkov nezhodujú, nájdete na konci článku vo videu.

Čo mohlo byť motívom vraždy jej exmanžela Valková netuší, no nemyslí si, že to bola lúpež: „Ostala tam peňaženka. Z toho istého kufríka zmizla zbraň a nie peňaženka. Tá mala určite väčšiu hodnotu.“ Ako jej toto vysvetlila polícia, ako aj ďalšie nezrovnalosti na ktoré Valková poukázala, nájdete tiež vo videu:

V kauze sa angažuje aj právnik Daniel Lipšic, ktorý zastupuje jedného z obvinených. Predbežné neverejné pojednávanie s Jaroslavom Klinkom a Jozefom Radičom by sa malo konať v utorok 31. decembra na Okresnom súde v Pezinku.