Fico v parlamente tvrdil, že má dôkazy o tom, že minister sfalšoval svoje maturitné vysvedčenie a preto chcel, aby mu ho Sulík priniesol. Šéf Smeru ale asi nečakal, aký bude Sulík ústretový. „Vyštudoval som technické gymnázium v Nemecku. Žiadne predmety typu vedecký komunizmus a podobne. Samozrejme že mám maturitné vysvedčenie a nezvyknem s nim chodiť do parlamentu. Čo ja ale pre vás neurobím, pán Fico. Keď dorečním, tak si ho pôjdem zobrať,“ povedal Sulík. Tým to ale zďaleka neskončilo.

Sulík na sociálnej sieti Ficovi a jeho kolegom naznačil, aký je vraj medzi nimi rozdiel: „Nemám hodinky za 20-tisíc eur, ani auto za 200-tisíc eur, ani lietadlo, ani ostrov.“ Minister prezradil aj to, že si zobral úver z banky. Založil pri tom vraj svoje dva byty, ktoré dlhodobo vlastní. „Viem zdokladovať celý svoj život. Neviem však, či to dokáže pán Fico,“ dodal Sulík. Pri sume 20-tisíc eur pravdepodobne narážal na Ficove švajčiarske hodinky od firmy IWC za v tejto hodnote. Podľa odborníkov ich nosil ešte v roku 2009.

Ani to ale nebolo z ministrovej strany na dnes všetko. Na Fica podal aj trestné oznámenie za jeho výroky o kokaíne. Šéf Smeru sa mal podľa liberála totiž vyjadriť, že kokaín a SaS je ako jedna rovnica. „Ja som v živote kokaín nebral, nikdy v živote som sa toho nedotkol,“ povedal minister hospodárstva.

Prečítajte si tiež: