Šufliarsky sa naváža do vyšetrovateľa vraždy Jána Kuciaka (†27) a Martiny Kušnírovej (†27) Petra Juhása a do právneho zástupcu matky zavraždenej Zlatici Kušnírovej Romana Kvasnicu. Gašpar zas podal trestné oznámenie na človeka, ktorý sa ostro pustil do Gašparovho suseda Pavla Vorobjova, ktorý Kuciaka (†27) údajne lustroval.

Šufliarskemu sa nepozdáva postup Juhása v prípade vyšetrovania vrážd mladej dvojice z Veľkej Mači. Dal podnet na jeho preskúmanie. V tejto súvislosti podal aj trestné oznámenie. Svoju pozornosť venoval aj Kvasnicovi. Podal podnet na Slovenskú advokátsku komoru, aby preskúmala Kvasnicov postup.

Práve Kvasnica v marci poukázal na vzťah medzi Kočnerom a Šufliarskym. Vraj bol podľa spisu priateľský. "Bez toho, aby som hovoril o konkrétnostiach, musím povedať, že ma prekvapila dôvernosť ich vzťahu, ktorý považujem v tom čase za mimoriadne priateľský," konštatoval Kvasnica s tým, že ich komunikácia bola z obdobia, kedy bol Kočner známy svojim agresívnym spôsobom. "V tomto období už boli zverejňované články neskôr zavraždeného mladého novinára o tom, ako sú nezákonne nevyšetrované podozrenia zo spáchania trestnej činnosti pána Kočnera," dodal vtedy Kvasnica. Kočner sa podľa denníka N vyhrážal v roku 2013 aj samotnému Kvasnicovi. Kvôli kauze Glance House mu vraj Kočner chcel nechať prejsť guľku hlavou.

Polícia a prokuratúra sa týmto prípadom výraznejšie nezaoberali. Podľa Šufliarskeho Kvasnica porušuje neverejný charakter prípravného konania, ale aj povinnosť mlčanlivosti ustanovenú zákonom. Šufliarsky sa ku komunikácii s Kočnerom priznal. Tú pred novinármi vytiahol šéf OĽaNO Igor Matovič. Následne Šufliarsky povedal, že zverejní celú komunikáciu s Kočnerom. Doteraz tak neurobil.

Tlačová konferencia Generálnej prokuratúry. Na snímke Peter Šufliarsky a Jaroslav Čižnár.
Tlačová konferencia Generálnej prokuratúry. Na snímke Peter Šufliarsky a Jaroslav Čižnár.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

O väčšine Kočnerových kontaktoch na vysoko postavených policajtov a prokurátorov sa verejnosť dozvedela až potom, ako z funkcie policajného prezidenta odstúpil Tibor Gašpar. Jeho sused z Nitry, časť Janíkovce Pavol Vorobjov, mal údajne pár mesiacov pred vraždou lustrovať Kuciaka (†27). Vorobjov pred vyšetrovateľmi údajne povedal, že to bolo na príkaz nadriadeného. V tom čase ním bol Gašpar. Ten to poprel.

Gašpar teraz podal trestné oznámenie na bývalého dlhoročného policajta Branislava Diďáka. Ten pre Plus JEDEN DEŇ koncom apríla povedal ostré slová na Vorobjova: "Pán Vorobjov z polície neodišiel po prevalení lustrovania, ale bol presunutý z NAKA na environmentálne. Stále je tam nejaký vplyv toho človeka, čo ho tam dal, lebo pre nich robil špinavú robotu." Díďák sa vtedy pre náš denník vyjadril k Vorobjovovi ešte ostrejšie. Koho Ďiďák myslel slovným spojením "toho človeka" nie je zrejmé, ale jedna z možností je Gašpar.

Ten teraz podal na Diďáka trestné oznámenie kvôli jeho rozhovoru zo začiatku apríla pre aktuality.sk. V ňom opísal Gašparove prepojenie na podnikateľov z Nitry, z ktorej mimochodom Diďák pochádza. V rozhovore Diďák tvrdí, že rodina Norberta Bödöra má silné prepojenie na Gašpara. Preto vraj Bödör mal a má na polícii veľký vplyv. Bödörov otec Miroslav sú s Gašparom švagrovia.

Kvasnica zostáva po udalostiach z posledných dní pokojný. "Myslím si, že pri takomto zastupovaní som naučený aj príjmať ´určité údery.´ Myslím si že, v tejto trestnej veci by sme určite nemali mať obavu, alebo strach. Podľa toho, aké informácie vychádzajú von, tak je načase, aby sa báli iní ľudia," konštatuje Kvasnica. Snažili sme sa získať stanovisko aj ďalších dotknutých strán, teda Juhása a Diďáka. Do publikovania článku sa nám to nepodarilo.