Nikitinová nastúpila do Centra právnej pomoci v roku 2013 a odvtedy sa jej veľa pochvaly veru neušlo. Okrem toho, že čelila kritike za šafárenie s peniazmi, najnovšie sa takmer už rok súdi s bývalou zamestnankyňou. „Nedovolila mi prečítať si dokumenty, pretože som nemala pri sebe okuliare. Zobrala som si papiere a povedala som, že si to musím premyslieť. Vytrhla mi ich však z ruky a začala doslova jačať ako zmyslov zbavená,“ sťažovala sa na súde Ondrisová.

Nikitinová jej však oponovala s tým, že k veci pristupovala, naopak, veľmi pokojne. Do karát jej však rozhodne nehrala výpoveď zamestnankýň, ktoré sa pred sudkyňou akosi nevedeli zhodnúť, ako to celé prebiehalo. Kým prvé pojednávanie trvalo skoro tri hodiny a svoje si tam prišla povedať aj Nikitinová, naposledy sa na súde už neukázala. Nespokojná Ondrisová to vraj čakala.

Na súde s manželkou Maroša Kramára: Jačala ako zmyslov zbavená!

Šéfku Centra právnej pomoci zastupoval Alexander Rakovský.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Matej Jankovič

„Lebo to je jej taktika. Najskôr príde jej právnik a potom ona už pripravená. Preto sme sa teraz k tomu ani nevyjadrovali. Aj pri výpovedi to tak bolo, my sme vypovedali a právnik povedal, že nevie, a keď potom prišla, už reagovala na všetko,“ vyslovila podozrenie Ondrisová. „Najbližšie zrejme budeme trvať na tom, že nevypovieme, kým sa nevyjadrí pani Nikitinová,“ povedal Ondrisovej právnik.

Čelí žalobe: Kramárova žena Nikitinová má na krku ďalší problém

Kramárova manželka však tvrdí, že neprišla na pojednávanie, lebo jednoducho nemusela. „Na pojednávaní som sa nezúčastnila, pretože CPP má zástupcu v konaní Mgr. Alexandra Rakovského. Osobná účasť štatutárneho zástupcu nie je na pojednávaní nutná, pokiaľ nie je predvolaný osobne ako svedok,“ napísala nám Nikitinová a o tom, či taktizuje, sa rozprávať nechcela.

„K priebehu konania sa nebudem vyjadrovať do jeho právoplatného ukončenia,“ zakončila Nikitinová. Fungovaním centra sa zaoberala v stredu aj vláda, ktorá chce úrad personálne posilniť a stabilizovať. Preto prijala koncept na roky 2016 a 2017.