Práve Kočner bol tým, na koho upriamoval pozornosť verejnosti Kuciak vo svojich článkoch. Venoval sa totiž jeho možným podvodom. Naopak, musel za to čeliť aj nepríjemným útokom od väzneného podnikateľa.

„Začnem sa špeciálne venovať vám, vašej osobe, vašej matke, vášmu otcovi a vašim súrodencom,“ vyhrážal sa Kočner telefonicky Kuciakovi. Ten dokonca podal na polícii trestné oznámenie, zostalo však bez odpovede. Kočner si mal dokonca najať aj bývalého novinára a príslušníka SIS Petra Tótha, ktorý mal pre neho Kuciaka aj ďalších novinárov sledovať.

Jána Kuciaka († 27) a Martinu Kušnírovú († 27) zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. „Keby som vedel o príprave Kuciakovej vraždy, tak dnes ešte obaja žijú. Nevidel som Kočnerovi do hlavy,“ povedal Tóth po tom, ako začal s políciou spolupracovať. Podľa návrhu obžaloby mal Kočner úkolovať Zsuzsovú, aby celý komplot zorganizovala. Tá mala osloviť Andruskóa, aby zabezpečil vykonávateľov. „Objednávateľ zaplatil za vraždu Kuciaka minimálne 70-tisíc eur,“ povedal dozorujúci prokurátor s tým, že 50-tisíc zaplatili objednávatelia vopred a 20-tisíc mali vykonávateľovi odpustiť ako dlh. Tým dlhom mal byť Andruskóov dlh voči objednávateľom.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová boli snúbenci. 21. februára 2018 ich zavraždili. Dnes sa koná predbežné pojednávanie s obvinenými z ich vraždy.
Ján Kuciak a Martina Kušnírová boli snúbenci. 21. februára 2018 ich zavraždili. Dnes sa koná predbežné pojednávanie s obvinenými z ich vraždy.
Zdroj: Archív rodiny Kuciakovej