Odchodom Počiatka z Národnej rady sa potvrdili informácie denníka Plus JEDEN DEŇ, ktorý o jeho možnom konci v politike informoval ako prvý. Zistiť od neho vysvetlenie tohto kroku však bolo až doteraz nemožné, od volieb bol totiž „nezvestný“. Napokon sa ukázalo, že si išiel oddýchnuť do USA aj s celou rodinou. Rovnako zostávala otvorená otázka, kde skončí. V Smere to riadne tajili.

„Od začiatku sa hovorilo, že dostane lepšiu funkciu. Má zrejme skončiť vo vedení štátneho podniku,“ povedal nám zdroj blízky strane. Najskôr sa špekulovalo, že bude šéfovať SPP. Keď túto informáciu sám exminister poprel, začalo sa hovoriť o tom, že majú pre neho miestečko v Národnej diaľničnej spoločnosti.

Počiatek sa vzdáva mandátu: Vieme, kto ho má nahradiť!

Tam sa zrejme tiež nechystá, v politike chce skončiť úplne. „Môj plán odísť z politiky je oveľa starší a teraz sa len naplnil,“ exkluzívne prezradil týždenníku PLUS 7 DNÍ. Odhovoriť od tohto plánu sa ho nepodarilo ani šéfovi Smeru Robertovi Ficovi, ktorý aktuálne leží v nemocnici, ani jeho kamarátovi Robertovi Kaliňákovi.

Viac zaujímavých podrobností nájdete na stránke PLUS 7 DNÍ.