Poslanec Ján Mičovský (OĽaNO) pôsobil v štátnom podniku Lesy SR už od roku 1989. Počas svojho úradovania zrejme nebojoval len s nespravodlivosťou, ale zabezpečil si od štátneho podniku aj príjemné bývanie.

Časť z dvojdomu vytvoreného z bývalej administratívnej budovy Lesného závodu v Humennom si totiž poslanec kúpil ešte počas svojho pôsobenia v Lesoch. Podľa dostupných údajov sa po vrecku veľmi neplesol.

„Jeden z bytov bol predaný v roku 1997 na základe žiadosti Jána Mičovského za sumu 86 454 Sk a druhá časť jeho susedovi Miroslavovi v roku 2002 za sumu 460 000 Sk,“ informoval hovorca Lesov Vladimír Rezek.

 

Menili skoro všetko

Za Mičovského šéfovania v Lesnom závode Humenné prešiel dvojdom rekonštrukciou. „Bytovka bola opravovaná v rokoch 1991 – 1994. Predmetom opravy mala byť výmena strešnej krytiny,“ hovorí Rezek, pričom upozorňuje, že informácie o tom, čo sa presne opravovalo, už k dispozícii nie sú.

Bývalý vedúci správy v Lesoch SR Tomáš Pastirák si však na opravu spomína jasnejšie.

„Náklady na dom boli podľa mňa väčšie ako jeho cena. Len rekonštrukcia bola drahá. Menili sa okná, podlahy, celá elektroinštalácia, dlaždičky nové a ešte taká veranda,“ tvrdí Pastirák.

Štát opravil, on kúpil. Matovičov budúci minister prišiel lacno k bývaniu


MANŽELKA: Odmietla prezradiť, za koľko dom kúpili.
Foto: Ingrid Timková/Plus JEDEN DEŇ

Zmena názoru

Poslanec Ján Mičovský sa bráni. „Cena sa počítala podľa platného zákonného postupu. To bolo v rámci odpredajov, ktoré boli vtedy v Lesoch SR vykonávané,“ hovorí Mičovský.

Menej istá je však už odpoveď týkajúca sa rekonštrukcie. Najskôr nám poslanec tvrdil, že žiadna rekonštrukcia sa na bytovke nekonala, no po upozornení, že máme z Lesov SR informácie, že to tak nie je, už bola odpoveď iná.

„Určite tam existuje možnosť. Pozriem sa na to. Ja vám teraz nedokážem povedať, či tam bola nejaká vec robená, alebo nie,“ mení svoj názor Mičovský. Jeho manželku sme zastihli práve v spomínanom dome, no nechcela prezradiť, koľko nehnuteľnosť stála.

Prečítajte si tiež: