Hajtová totiž opustila Slovensko. Na letisku Viedeň sadla do lietadla a odletela neznámo kam. Na sociálnej sieti uverejnila fotku s komentárom "Adios". Podľa našich informácii z prostredia paláca odišla na plánovanú dovolenku. Hajtová na naše otázky nereagovala. 

Bývalá markízačka reagovala veľmi nevhodne na sociálnej sieti, keď označila účastníkov pochodu za život ako "Inkvizítori, pokrytci, pedofili, úchyláci". Za svoje správanie sa ospravedlnila. "Za svoje vyjadrenia na Instagrame sa týmto ospravedlňujem, uvedomujem si, že to bolo z mojej pozície nevhodné. Aj keď išlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte, ktorý je uzavretý len pre mojich priateľov, použila som nevhodné slová a ospravedlňujem sa ľuďom, ktorých som sa tým dotkla,” uviedla Hajtová pre Plus JEDEN DEŇ. Jej konanie odsúdila aj prezidentka Zuzana Čaputová (46). „Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti," odkázal hovorca prezidentky Martin Strižinec.  

Prezidentka Čaputová sa ostro dištancovala od slov, ktoré zvolila jej zamestnankyňa na súkromnom profile.
Prezidentka Čaputová sa ostro dištancovala od slov, ktoré zvolila jej zamestnankyňa na súkromnom profile.
Zdroj: Miro Miklas, archív

Hajtovú čaká tvrdá dohra. "V súvislosti s vyjadrením pani Hajtovej začala Kancelária prezidentky Slovenskej republiky disciplinárne konanie na základe zákona o štátnej službe. Bola zriadená disciplinárna komisia, ktorá posúdi závažnosť porušenia služobnej disciplíny," napísal Strižinec pre Plus Jeden Deň. Podľa našich informácii sa verejnosť dozvie výsledok za niekoľko týždňov. 

FOTOGRAFIU Hajtovej z letiska nájdete v našej galérii