Téma vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa objavuje v médiách pravidelne, nakoľko súdny proces stále pokračuje aj dva a pol roka po tragickej udalosti. Zdrvené rodiny si príšerné spomienky musia oživovať na každom súdnom pojednávaní a akoby toho nebolo málo, musia aj čeliť obrovskej kritike zo strany verejnosti.

"Posledné mesiace som si vždy líhal s tým, ako to vydržať. Ako stráviť všetky tie jedovaté reči obžalovaných a už aj ich právnych zástupcov na Janka a Martinku. A nielen vydržať, ale aj sa postarať, aby čo najmenej ubližovali rodičom," píše na Facebooku zdrvený brat zavraždeného Jána Kuciaka.

"Pre mňa sú moji rodičia aj Zlaťka neskutočne obdivuhodní. Ráno o štvrtej vstať, odbaviť doma dobytok, zjesť na pumpe bagetu a jednu ušetriť na obed a popritom počúvať ľudí, ktorých jediným záujmom a hodnotou sú peniaze a sú schopní pre ne zájsť kamkoľvek, to by pre jedného bolo až príliš," opisuje Jozef Kuciak.

Podľa jeho slov ich rodiny po takýchto dňoch často zasypávalai kvantá nenávistných a urážlivých komentárov. "...vždy sme sa pozviechali a bojovali ďalej," hovorí.

"Nie len naše rodiny Martinka s Jankom spojili ale aj veľmi veľa dobrých ľudí, ktorí nám boli oporou, chápali, že nie vždy sme v pohode a vládzeme sa rozprávať a neustále nás podporovali. Aj keď mali veľmi veľa aj svojich vlastných trápení, stáli pri nás. Dneškom dúfam, všetky tie jedovaté lži končia a spravodlivosť uzrie svetlo sveta. Ak by aj nie, Martinku a Janka si nikdy nedáme! Navždy budú súčasťou našich životov a neprebolí to nikdy. Chýbate, vždy budete."